شناسهٔ خبر: 164311 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان خبر داد؛

تایید نهایی حدود ۱۱ هزار متقاضی خوزستانی در طرح جوانی جمعیت

ببینید| نشست خبری میثم آذرسا معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان به مناسبت دهه فجر معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان از تایید نهایی حدود ۱۱ هزار متقاضی خوزستانی در طرح جوانی جمعیت در خوزستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (خوزستان)، میثم آذرسا معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان خوزستان در خصوص اجرای طرح قانون جوانی جمعیت در استان خوزستان اظهار کرد: مطابق با آیین‌نامه ماده ۴ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، به خانواده‌هایی که فرزند سوم به بعدشان، پس از ۲۴ مهر ماه ۱۴۰۰ (تاریخ تصویب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت) متولد شده باشد و همچنین خانواده‌های دارای ۴ فرزند زیر ۲۰ سال، در صورت واجد شرایط بودن، زمین تعلق می‌گیرد.

وی جامعه آماری خوزستان را در حال افزیش چشم‌گیر برشمرد و گفت: به طور میانگین از هر پنج نفر متقاضی جوانی جمعیت در کشور یک نفر از آن ها خوزستانی است.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان گفت: تاکنون بیش از ۴۷ هزار و ۴۲۵ متقاضی خوزستانی در طرح جوانی جمعیت ثبت نام کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: طی شش ماه گذشته تاکنون بیش از ۱۰ هزار ۷۰۲ متقاضی طرح جوانی جمعیت تایید نهایی شده‌اند که پس از آماده‌سازی قطعه زمین، فرایند تخصیص به متقاضیان واگذار خواهد شد.

 آذرسا با اشاره به محدودیت های کلی در استان از جمله همجواری با اراضی کشاورزی،توپوگرافی و مالکیت دولتی در برخی از شهرها که امکان توسعه شهری وجود ندارد، بیان کرد: در بسته پیشنهادی به مجموعه وزارت راه و شهرسازی، جابجایی اراضی هدف متقاضیان از شهرهایی که امکان تامین زمین برای آنها میسر نیست، به سایر شهرهای استان، تدوین شده است.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان در ادامه گفت: اجرای طرح جوانی جمعیت و تحکیم بنیان‌های خانواده برای آینده کشور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و به همین جهت قانون حمایت از خانواده و جمعیت جوانی مصوب شده تا از خانواده‌ها و جمعیت جوان به‌صورت ویژه حمایت شود.