شناسهٔ خبر: 164697 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن خبر داد؛

آغاز ساخت ۱۹ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در استان بوشهر

نشست مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در جلسه شورای مسکن استان بوشهر میزان کل پروژه‌های آغاز شده در این استان را ۱۹ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی برشمرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از سازمان ملی زمین و مسکن، ارسلان مالکی میزان کل پروژه‌های آغاز شده در استان بوشهر را ۱۹ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی برشمرد و از آغاز عملیات آماده‌سازی ۵۴۴ هکتار زمین با ظرفیت ساخت ۱۲ هزار و ۵۰۰ واحد خبر داد.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن میزان اراضی تامین شده در استان را بیش از ۲ هزار هکتار معادل بیش از ۵۰ هزار واحد مسکونی عنوان کرد.

معاون وزیر راه وشهر سازی گفت: براساس اطلاعات سامانه طرح نهضت ملی مسکن بیش از ۷۱ هزار متقاضی واجد ۳ شرط و همچنین ۱۷ هزار متقاضی دارای ۴ شرط برای دریافت واحدهای طرح نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کرده‌اند.

مالکی با بیان اینکه دسترسی به مسکن مسئله‌ای مهم و اساسی برای مردم است، تاکید کرد: آمارها حاکی از آن است که بین ۵۰ تا ۷۰ درصد درآمد خانوارها صرف هزینه مسکن می‌شود.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در سفر خود به استان بوشهر از پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن این استان بازدید کرد و در جریان روند پیشرفت این پروژه‌ها قرار گرفت.