شناسهٔ خبر: 164793 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

بیمارستان شوشتر با ۳۰۰ میلیاردتومان اعتبار در نیمه نخست امسال تکمیل و تحویل می‌شود

علی نبیان مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات دولتی و عمومی ضمن بازدید از بیمارستان ۲۲۰ تختی شوشتر با بیان اینکه بیشترین پیشرفت اجرای این پروژه در دولت سیزدهم بوده است از تکمیل و تحویل این بیمارستان با ۳۰۰ میلیاردتومان اعتبار در نیمه نخست امسال خبر داد.

علی نبیان معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات دولتی و عمومی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ضمن اعلام بازدید از بیمارستان ۲۲۰ تختی شوشتر در استان خوزستان از برنامه سازمان برای تحویل این بیمارستان در سال جاری خبر داد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ساخت این بیمارستان در سال ۱۳۹۰ آغاز شد و از ۱۶۰ تخت به ۲۲۰ تخت ارتقا یافته است، گفت: بیمارستان شوشتر در حال حاضر ۸۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که در برنامه است تا این بیمارستان در نیمه نخست سال جاری تکمیل و تحویل بهره بردار شود.

مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات دولتی و عمومی توضیح داد: تا پایان ۱۴۰۱ به میزان ۱۰۱ میلیاردتومان برای احداث این بیمارستان هزینه شد. در سال ۱۴۰۲ حدود ۱۵۰ میلیاردتومان به این پروژه تخصیص یافت. همچنین وام ماده ۵۶ این پروژه بیمارستانی با پیگیری سازمان مجری تصویب شد و امسال مقرر شده تا از محل ماده ۵۶ به میزان ۱۵۰ میلیاردتومان برای تکمیل این بیمارستان وام تخصیص یابد.

نبیان گفت: تکمیل این بیمارستان به ۳۰۰ میلیاردتومان هزینه نیاز دارد که از این میزان، ۱۵۰ میلیاردتومان از محل وام تامین شده و ۱۵۰ میلیاردتومان از محل ها از جمله محل ارزش افزوده و اعتبارات متوازن تامین می‌شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: بیشترین پیشرفت‌ها و تامین اعتبار در تکمیل بیمارستان شوشتر در ۳ سال گذشته و در دولت سیزدهم بوده است.

گفتنی است، در این سفر، علی نبیان معاون وزیر راه و شهرسازی، عبدالمجید نیک مرام عضو  هیات مدیره سازمان، کرامت نرگس نژاد مدیرکل طرح‌های ملی مناطق ۵ و ۶ سازمان، گیلانی، نماینده شوشتر، فرماندار شوشتر، بیات منش مدیرکل راه و شهرسازی حضور یافتند. همچنین علاوه بر بازدید از بیمارستان درحال ساخت شوشتر از پروژه های نهضت ملی مسکن در حال ساخت استان نیز بازدید شد.