شناسهٔ خبر: 167323 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

تخلیه دو نگله ۴۲۵ تنی در بندر شهید رجایی

نگله معاون امور بندری و اقتصادی اداره‌کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: دو نگله با وزن مجموع ۴۲۵ تن در منطقه وی‍ژه اقتصادی بندر شهید رجایی تخلیه شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "روح‌الله شاعلیا" از تخلیه دو نگله ۴۲۵ تنی در بندر شهید رجایی خبر داد و گفت: این دو محموله‌ با وزن مجموع ۴۲۵ تن مربوط به وزارت نفت در بندر شهید رجایی تخلیه شد. 

وی ادامه داد: دو نگله یاد شده هرکدام به وزن ۲۶۴ و ۱۶۱ تن مربوط به وزارت نفت بوده که به مقصد بوشهر در بندر شهید رجایی بارگیری شد. 

به گفته معاون امور بندری و اقتصادی بنادر هرمزگان؛ این محموله‌ها با استفاده از یک فروند کرین بارج (نوعی شناور جرثقیل‌دار) و با استفاده از تجهیزات داخلی تخلیه و پس از تکمیل رویه گمرکی و بندری به مقصد بوشهر بارگیری شد. 

«نگله» کلمه‌ای است ظاهراً هندی که در بنادر و گمرکات جنوب بسیار متداول است. با این توضیح که به واحد کالاهای بسته‌بندی نشده مثل یک شاخه تیر آهن یا یک شمش فلزی سنگین یا یک دستگاه ماشین بدون لفاف و حتی به یک دستگاه اتومبیل یا تراکتور نیز که اقلام مانیفست و بارنامه یک واحد را تشکیل می‌دهند، نگله می‌گویند.