شناسهٔ خبر: 167325 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان اعلام کرد؛

رشد ۱۸ برابری ترانزیت از بنادر بوشهر در ۳ ماه اخیر

نشست بندر بوشهر مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر نیز گفت: از پنج سال منتهی به بهمن ماه سال قبل تنها ۲۵ هزار ترانزیت نفتی و غیرنفتی در بنادر این استان انجام شده بود که این میزان در سه ماهه اخیر با افزایش ۱۸ برابری به ۴۵۰ هزار تن رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، حسین یداللهی در نشست کمیته بازاریابی و سرمایه گذاری بنادر استان بوشهر اظهار کرد: در شرایط کنونی مهم‌تر از خود بازار حفظ فضای بازار است که این مهم باید مورد توجه جدی تیم مدیریتی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر قرار گیرد.

وی بیان کرد: در این زمینه باید با پیاده‌سازی نگاه بلندمدت و همچنین اجرا طرح جامع برای جذب سرمایه‌گذاران تلاش کرد که در بندر بوشهر این مهم به بهترین شکل محقق شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و مناطق سازمان بنادر و دریانوردی تصریح کرد: در استان بوشهر با تلاش ویژه اداره کل بنادر و دریانوردی استان با وجود برخی چالش‌ها سرمایه ‌گذاران متعددی داوطلب فعالیت شدند که این نشان از عملکرد شایسته و قابل تقدیر استان بوشهر است‌.

یداللهی اظهار کرد: سال جاری برای بوشهر و بویژه مجتمع بندری نگین سالی مهم و حیاتی است که باید از ظرفیت بوجود آمده نهایت استفاده صورت گیرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر نیز گفت: از پنج سال منتهی به بهمن ماه سال قبل تنها ۲۵ هزار ترانزیت نفتی و غیرنفتی در بنادر این استان انجام شده بود که این میزان در سه ماهه اخیر با افزایش ۱۸ برابری به ۴۵۰ هزار تن رسیده است.

محمد شکیبی نسب اضافه کرد: با هدف تسهیل در فرایند ترانزیت و جلب رضایت شرکت‌های داوطلب ترانزیت از بندر بوشهر بیش از ۲۵ نشست تعاملی با دستگاه‌های ذیربط برگزار شده است.

وی ادامه داد: روند ترانزیت در بندر بوشهر به نحوی محقق شده که در برخی از روزها بین یک هزار و ۲۰۰ تا یک هزار و ۴۰۰ تانکر پذیرش شدند.

شکیبی نسب اضافه کرد: با هدف توسعه صادرات مجتمع بندری نگین اکنون پایانه صادراتی این مجتمع با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجرا است و اسکله این پایانه پیشرفت ۹۸ درصدی دارد.

شکیبی نسب در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: با هدف حمایت و بهبود وضعیت معیشت بازنشستگان انتظار می‌رود پویایی تعاونی‌های بندری به طور ویژه در دستور کار قرار گیرد.

در حاشیه این نشست از فعالان کمیته بازاریابی و سرمایه گذاری اداره کل بنادر و دریانوردی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تجلیل شدند.