شناسهٔ خبر: 16790 - سرویس شرکت‌ها
نسخه قابل چاپ

تمایل اسپانیا برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های زیر‌ساختی ایران

كاهش ریسک‌های سرمایه‌گذاری خارجی در زیرساخت‌های حمل و نقل

نشست در راستای افزایش تعاملات بین‌المللی و اشتیاق شرکت‌های‌خارجی برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های زیرساختی ایران نماینده موسسه تجارت خارجی اسپانیا و مدیرکل سرمایه‌گذاری و توسعه فعالیت‌های بین‌المللی با حضور در شرکت ساخت وتوسعه از تمایل اسپانیا برای حضور در ایران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی به نقل از شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور ،جلسه‌ای با حضور حسین تاجیک، مشاور مدیرعامل در تامین منابع مالی، غلامرضا عزیزی مدیرکل دفتر مشارکت و جذب سرمایه و نماینده موسسه تجارت خارجی اسپانیا با موضوع سرمایه‌گذاری در پروژه‌‌های راهسازی ایران برگزار شد.

در ابتدای این جلسه حسین تاجیک ضمن ارایه توضیحاتی در رابطه با وضعیت زیرساخت های حمل و نقل کشور با معرفی پروژه‌های آماده سرمایه‌گذاری در هر بخش از آمادگی ایران برای همکاری با کشورهای مختلف در زمینه سرمایه‌گذاری و احداث پروژه‌ها خبر داد.

مشاور مدیرعامل در تامین منابع مالی با اشاره به هزار کیلومتر آزادراه و بیش از سه هزار کیلومتر راه‌‌آهن قابل سرمایه‌گذاری در ایران آمادگی کامل شرکت ساخت و توسعه را در زمینه همکاری با اسپانیا اعلام کرد و از موقعیت جدید ایران برای برداشتن ریسک‌های متعدد در زمینه سرمایه‌گذاری در پروژه‌های راهسازی خبر داد.

وی با تاکید بر ضمانت دولت و بانک مرکزی در خصوص سرمایه گذاری خارجی گفت: وزارت راه و شهرسازی این توانایی را دارد تا تمام ریسک‌های فاینانس که ممکن است شرکت‌های سرمایه‌گذار با آن مواجه شوند را از روی میز بردارد و اطمینان کافی می‌دهیم  که در این زمینه هیچ گونه نگرانی شما را تهدید نمی‌کند. 

مشاور مدیرعامل در تامین منابع مالی تاکید کرد: دوره پسا تحریم وضعیت مناسبی برای کاهش ریسک سرمایه‌گذاری ایجاد کرده است و شرکت‌های خارجی می‌توانند با اطمینان خاطر در پروژه‌های زیرساختی وارد شوند.

تاجیک ضمن اعلام آمادگی ایران برای گسترش همکاری با شرکت های اسپانیایی گفت: در حال حاضر در ایران بیش از حدود ۶۶۰ پروژه راه و راه آهن در دست اجرا است که برای تکمیل آن به میلیاردها یورو سرمایه‌گذاری نیاز است و تلاش وزارت راه و شهرسازی بر ایجاد فضای مناسب برای مشارکت شرکت های خارجی در احداث این پروژه‌ها است.

نماینده اسپانیا نیز با اشاره به علاقمندی شرکت‌های اسپانیایی برای سرمایه‌گذاری در ایران هدف خود را از حضور در ایران شناسایی موقعیت‌ها و فراهم کردن شرایط برای همکاری با ایران در احداث پروژه‌های زیربنایی عنوان کرد.

وی اولویت را برای همکاری در بخش راه‌‌‌‌‌‌‌آهن دانست و مقرر شد تا در جلسات آتی در خصوص چگونگی این همکاری‌ها با حضور شرکت‌های درخواست کننده بحث و تبادل نظر صورت پذیرد./

نظر شما