شناسهٔ خبر: 16811 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

با تفاهم وزارت نیرو، استانداری فارس و شرکت عمران صدرا صورت می‌گیرد:

تحول در اجرای زیرساخت‌های شهر صدرا/ همکاری وزارت نیرو و شرکت عمران صدرا در برق‌رسانی و نصب تصفیه‌خانه

جلسه در یکصدمین جلسه شورای مسکن فارس که به میزبانی شرکت عمران صدرا برگزار شد مسائل و مشکلات دستگاه‌های خدمات‌رسان در شهر صدرا با حضور مسئولان و مدیران استانی و کشوری مورد بررسی و بحث قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا، مهدی خانی مدیرعامل شرکت عمران صدرا در یکصدمین جلسه شورای مسکن استان فارس که با حضور امیرکمالی قائم مقام وزیر نیرو در طرح مسکن مهر برگزار شد درباره نتایج این نشست گفت: خوشبختانه نشست شورای مسکن منتج به مسائل بسیار اثربخشی در رفاه عمومی شهروندان شد که از جمله آنان اقدام سریع جهت روشنائی معابر عمومی و مسکن مهر، ایجاد و اتصال انشعابات و شبکه‌های فاضلاب تصفیه‌خانه شرق و نصب پکیج تصفیه‌خانه غرب شهر صدرا برای مسکن مهر در حال احداث بودند.

وی افزود: اجرای عملیات برق‌رسانی و همچنین نصب تصفیه‌خانه موقت از کارهای مشترکی است که وزارت نیرو و شرکت عمران صدرا به آن اقدام خواهند کرد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا تاکید کرد: شرکت‌های خدمات‌رسان تا‌کنون تلاش‌های موفقی در سطح شهر صدرا و خصوصاً مجموعه‌های مسکن مهر داشته‌اند که انتظار می‌رود با سرعت‌بخشی در امور، مشکل تکمیل زیرساخت‌ها نیز هرچه زودتر رفع شود.

خانی در ادامه تاکید کرد: تلاش داریم که تا پایان سال جاری حدود پنج هزار  واحد جدید مسکن مهر را همراه با زیرساخت‌های تکمیل شده تحویل متقاضیان داده و تعداد باقیمانده را نیز در سه ماهه اول سال آتی به مالکان واگذار کنیم.

در این جلسه امیرکمالی قائم مقام وزیر نیرو در مسکن مهر ضمن تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته شرکت عمران در تکمیل مجموعه‌های مسکن مهر صدرا اعلام کرد: همه ما خادم مردم هستیم و آمادگی داریم تا مازاد بر تعهد اولیه خود در ایجاد زیرساخت‌های مسکن مهر هزینه کنیم و فاضلاب شهر صدرا نیز از جمله همین موارد است که تعهد خود را در خصوص آن به انجام خواهیم رساند.

وی افزود: نباید حتی یک لیتر از آب پسماند تصفیه‌خانه فاضلاب شهر صدرا از این شهر خارج شود و با تکمیل مراحل تحویل زمین از سوی شرکت عمران در شرق صدرا، تصفیه‌خانه مناسب جمعیت آتی این شهر به سرعت احداث شده و صد درصد آب پسماند این تصفیه خانه با نظارت شرکت عمران برای فضای سبز شهر صدرا مورد استفاده قرار گیرد.

رضائیان معاون عمرانی استانداری فارس نیز در نشست شورای تامین مسکن استان فارس از فرمانداران شهرهای دارای مسکن مهر خواست در جهت پیگیری مشکلات موجود، برگزاری نشست‌های سه‌جانبه با پیمانکاران و متقاضیان را در اولویت کار قرار دهند.

وی تاکید کرد: شرکت‌های خدمات‌رسان نیز بایستی به سرعت نواقص موجود در مجموعه‌های مسکن مهر را رفع و در کامل شدن هر چه سریعتر این واحدها تلاش کند.

رضائیان افزود: مشکلات موجود در شهر صدرا نبایستی فقط بر دوش شرکت عمران و شهرداری این شهر باشد بلکه دستگاه‌های خدمات‌رسان بایستی به سرعت در این شهر حضور پیدا کرده و در افزایش رفاه شهروندان صدرا مشارکت کنند.

معاون عمرانی استانداری فارس تاکید کرد: طی روزهای آتی و در یک نشست ویژه با حضور نمایندگان وزارت راه و ترابری، شرکت عمران و شهرداری، مشکلات موجود در شهر صدرا مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی همچنین از مدیرعامل شرکت عمران به عنوان نماینده دولت در این شهر جدید خواست در نشست هفتگی با متولیان امر، مشکلات دستگاه‌های اجرائی بررسی و گزارش شود تا استانداری فارس در اسرع وقت در رفع آن اقدام کند.

در نشست یکصدمین جلسه شورای مسکن استان فارس که با حضور امیرکمالی قائم مقام وزیر نیرو در طرح مسکن مهر، رضائیان معاون عمرانی استانداری، رحیمی مدیرکل دفتر فنی استانداری فارس، مهدی خانی مدیرعامل شرکت عمران شهر صدرا، طهماسبی شهردار صدرا و مدیران عامل و نمایندگان شرکت‌های توزیع برق، آبفا، گاز، مخابرات و بانک مسکن در شرکت عمران شهر جدید صدرا برگزار شد، مسائل و مشکلات دستگاه‌های خدمات‌رسان در شهر صدرا مورد بررسی و تبیین قرار گرفت./

نظر شما