شناسهٔ خبر: 168247 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

عملیات اجرایی پروژه محله الگو در تهرانسر آغاز می‌شود

مسکن ویژه تهرانسر عملیات اجرایی پروژه محله الگوی تهرانسر آغاز و ۱۵ هزار واحد نوسازی شده در بافت فرسوده تهرانسر افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، فردا ۹ خرداد عملیات اجرایی ٢٠٠ هزار واحد مسکونی قرارگاه جهادی مسکن شهر تهران با رویکرد نوسازی بافت‌های فرسوده شهر تهران و استفاده از اراضی ناکارآمد با تامین خدمات لازم و اجرای شعار سال ١۴٠٣ آغاز می‌شود.

بهره‌برداری از ۱۵ هزار واحد مسکونی نوسازی شده در بافت فرسوده شهر تهران

همچنین افتتاح ۱۵ هزار واحد مسکن در بافت فرسوده شهر تهران که بعد از اعمال مشوق‌ها و صدور پروانه به مرحله بهره‌برداری رسیده‌اند در پروژه محله الگوی ۶٠ هکتاری تهرانسر برگزار خواهد شد.  

گفتنی است، سازمان ملی زمین و مسکن با هدف توسعه شهری در تفاهمی مشترک با شهرداری تهران و کمیته امداد امام‌خمینی (ره) طراحی و اجرای محله الگو را با تاکید بر معماری ایرانی-اسلامی در منطقه ۲۱ تهران و تهرانسر با ظرفیت ۱۲ هزار نفر به اتمام رساند. در طراحی این محله‌ الگو و برای رفع همه‌جانبه نیازهای شهروندان و ساکنان این محله سرانه‌های خدماتی تامین شده  و رویکرد این محله شامل شهر دوستدار محیط زیست است.

در تامین سرانه‌های مختلف این محله، ۵۰ هزار متر مربع کاربری فضای سبز و بوستان‌های محله، ۳۳ هزار متر مربع کاربری فضای آموزشی، ۱۸ هزار مترمربع کاربری فضاهای ورزشی، ۱۷ هزار مترمربع کاربری محیط‌های درمانی و ۱۰ هزار متر مربع فضای فرهنگی و مذهبی در نظر گرفته شده است.