شناسهٔ خبر: 16879 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاونت فنی و اجرایی شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران خبر داد:

عملکرد خوب شهرستان نایین در حوزه بازآفرینی شهری/ افزایش دوبرابری اعتبارات اختصاصی به شهرستان

بازدید معاونت فنی و اجرایی شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران اعلام کرد:عملکرد شهرستان نایین در حوزه بازآفرینی شهری و مشارکت فعال مردم در این زمینه از وجوه مثال زدنی این شهرستان در سطح کشور است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه وشهرسازی استان اصفهان، ستاد بازآفرینی شهری شهرستان نائین بنا به تبصره پنج، ماده ۳ آئین نامه نحوه فعالیت ستاد استانی بازآفرینی پایدار محدوده ها و محله های هدف برنامه های احیا، بهسازی و نوسازی شهری با حضور امیرعباس افتخاری معاونت فنی و اجرایی شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران، فرماندار شهرستان و سایر اعضا در شهرستان نایین برگزار شد.

امیرعباس افتخاری ضمن تأکید بر ادامه تشکیل جلسات ستاد بازآفرینی شهرستان و سازماندهی متمرکز امور مرتبط به بازآفرینی شهری با رویکرد هم افزایی منابع و مشارکت و همراهی تمامی سازمانهای عضو در ستاد بازآفرینی شهری شهرستان گفت: لازم است هسته هایی مرکب از ۵ تا ۷ نفر از افراد فعال و علاقه مند در محله ها برای همکاری و مشارکت در اجرای برنامه ها  و طرح های بازآفرینی تشکیل شود.

وی عملکرد شهرستان را در حوزه بازآفرینی شهری خوب ارزیابی کرد و مشارکت فعال مردمی را از وجوه مثال زدنی شهر نائین در سطح کشور عنوان کرد و اعلام داشت: سقف اعتبارات اختصاصی به شهرستان در حوزه بازآفرینی شهری از مبلغ ۶ میلیارد ریال در سال ۹۳ به ۱۲ میلیارد ریال در سال ۹۴ افزایش یافت.

 منصور فخاران رئیس اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه وشهرسازی استان اصفهان نیز ضمن تشریح آئین نامه نحوه تشکیل ستاد بازآفرینی استان به بیان ساز و کارهای اجرایی، اهداف و وظایف ستاد شهرستانی پرداخت و در خصوص راهبری، هدایت و پشتیبانی از ادامه تشکیل جلسات ستاد بازآفرینی شهرستان اعلام آمادگی کرد.

گفتنی است افتخاری معاون شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران به همراه مدیران محلی و مسئولان اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان از محله های هفت گانه و محله محمدیه شهر نائین بازدید کرد که از وجوه تمایز این بازدید می توان به حضور و مشارکت مردمی و نشست مشترک با اهالی و هیأت امنای حسینه و مساجد هر  یک از محلات نام برد که در هر یک از این بازدیدها ضمن معرفی پروژه های بازآفرینی محله، برنامه های آتی تشریح و درخواست های اهالی مورد توجه قرار گرفت./

نظر شما