شناسهٔ خبر: 168825 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان آذربایجان غربی:

ایستایی ناوگان ترانزیتی در بزرگترین پایانه مرزی زمینی کشور به صفر رسید

پایانه مرزی بازرگان مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی از کاهش ۱۰۰ درصدی ایستائی ناوگان ترانزیتی، صادراتی و وارداتی در پایانه مرزی بازرگان به عنوان بزرگترین پایانه مرزی زمینی کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (آذربایجان غربی)، ایرج دست نشان مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی گفت: با اقدامات انجام گرفته در پایانه مرزی بازرگان و تصمیمات اتخاذ شده در خصوص تردد ناوگان ترانزیتی، صادراتی و وارداتی و بازگشایی درب سوم و چهارم، ایستائی ناوگان در این پایانه مرزی به صفر رسید.

وی افزود: بر اساس پایش‌های آماری با کاهش مدت زمان ایستائی و افزایش ظرفیت تردد در این مرز، بیش از ۳۲ هزار ناوگان باری و ترانزیتی از پایانه مرزی بازرگان تردد کرده اند.

دست نشان اظهار کرد: با توجه به ساماندهی محوطه داخلی و همچنین بهسازی مسیرهای منتهی به آن طی دو ماهه گذشته از سال جاری بیش از ۲۴۴ هزار مسافر از پایانه مرزی بازرگان تردد کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش چشمگیری داشته است.

وی یادآور شد: افزایش تردد مسافر و ناوگان باری و ترانزیتی پس از ساماندهی، افزایش تعاملات مرزی با کشور مقابل و ارگان‌های مستقر در مرز باعث رونق  این پایانه مرزی از جنبه‌های مختلف شده است.

دست نشان در آخر گفت: محصور کردن پایانه مرزی به شکل مطلوب پایانه مرزی بازرگان، اورهال سیستم روشنائی، ایجاد تابلوهای مسیر نما برای ناوگان باری و ترانزیتی و مسافرین و بتن ریزی مسیر ورود به کشور از جمله دیگر اقدامات انجام گرفته در سال جاری است.