شناسهٔ خبر: 169302 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

حمل بیش از ۱۲ میلیون تن کالا از استان البرز در سال ۱۴۰۲

میثم قدمی معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای البرز از افزایش ۲۸ درصدی حمل کالا از استان البرز به سراسر کشور در سال ۱۴۰۲ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای البرز، میثم قدمی معاون حمل و نقل این اداره کل  از افزایش ۲۸ درصدی حمل کالا از استان البرز به سراسر کشور در سال ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: در سال ۱۴۰۲  میزان کالای حمل شده از مبدأ استان البرز به سراسر کشور برابر با ۱۲  میلیون و ۸۹۴هزار تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال  ۱۴۰۱ افزایشی ۲۸  درصدی داشته است.

وی تعداد شرکت‌های حمل‌ونقل کالای استان را ۱۰۴ شرکت اعلام کرد و افزود: تعداد بارنامه‌های صادره توسط این شرکت‌ها در سال ۱۴۰۲  بیش از۱۰ میلیون فقره  بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با رشد ۲۳ درصدی همراه بوده است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز عنوان کرد: همچنین از  ابتدای سال جاری تا نیمه خرداد ماه میزان کالای حمل شده از استان البرز برابر با  ۲ میلیون و ۲۹۸ هزار تن بوده است  که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۸درصد افزایش داشته است.

 قدمی با اشاره به اینکه ۳۰درصد از سهم بارهای استان محصولات ساختمانی و معدنی بوده  اظهار کرد: بیشترین بارهای جابه‌جا شده در استان محصولات کشاورزی است که سهم ۳۲درصدی از کل بارهای استان را دارد.