شناسهٔ خبر: 169771 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی:

بیمارستان‌ رشت امسال تکمیل و تحویل می‌شود

علی نبیان مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی ضمن بازدید از بیمارستان رشت و بخش الحاقی بیمارستان لنگرود از تکمیل بیمارستان رشت طی سال جاری خبر داد.

علی نبیان معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ضمن اعلام بازدید از دو بیمارستان در حال احداث رشت و لنگرود توسط آن سازمان جزئیات تکمیل آنها را تشریح کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ساخت بیمارستان ۴۰۰ تختی رشت با ۴۰ هزارمتر زیربنا از سال ۱۳۸۸ آغاز شد و هم‌اکنون ۸۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. 

مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی با بیان اینکه ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی بیمارستان رشت مربوط به دولت سیزدهم و دو سال گذشته است، توضیح داد: ساخت این بیمارستان ۱۱۰۰ میلیارد تومان هزینه دارد که تاکنون ۶۵۰ میلیارد تومان آن تامین شده است و به ۴۵۰ میلیارد تومان دیگر نیاز است تا بیمارستان تکمیل و تحویل بهره‌بردار شود.

نبیان گفت: در برنامه است تا پایان امسال بیمارستان رشت تکمیل و تحویل شود. موفق شدیم تا از محل ماده ۵۶، ۳۰۰ میلیاردتومان برای تکمیل این بیمارستان تسهیلات دریافت کنیم.

به گفته نبیان، مقرر است تا امسال ۲۰۰ میلیارد تومان از محل تسهیلات ماده ۵۶ و ۲۵۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات تامین و هزینه شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین بازدید از بخش الحاقی بیمارستان لنگرود را از دیگر موارد سفر امروز به استان گیلان عنوان کرد و گفت: بیمارستان لنگرود با تکمیل بخش الحاقی در مساحت ۴ هزار متر مربع و ۴۵ تخت به مجموع ۱۸۵ تخت بیمارستانی ارتقا می‌یابد. 

نبیان ادامه داد: بخش الحاقی بیمارستان لنگرود هم‌اکنون ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.