شناسهٔ خبر: 169820 - سرویس هواشناسی
نسخه قابل چاپ

کارشناس سازمان هواشناسی خبر داد؛

احتمال بارش‌های پراکنده در تهران

جاده بارانی کارشناس سازمان هواشناسی از احتمال وقوع بارش‌های پراکنده طی امروز در تهران خبر داد.

کبری رفیعی، کارشناس سازمان هواشناسی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی گفت: امروز یکشنبه ۲۷ خردادماه در شمال غرب و دامنه های البرز در سمنان، تهران و البرز و همچنین دامنه‌های شرقی زاگرس در کردستان، همدان، استان‌های مرکزی، قم، اصفهان، یزد، شمال استان‌های فارس و کرمان و شمال خراسان رضوی و خراسان شمالی به ویژه در ساعات بعدازظهر گاهی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید رخ خواهد داد.

وی ادامه داد: روز دوشنبه نیز در شمال آذربایجان شرقی، اردبیل و دامنه‌های البرز در مازندران، شرق تهران و غرب سمنان این بارش‌های رگباری ادامه خواهد داشت.

کارشناس هواشناسی در ادامه اظهار کرد: برای روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه علاوه بر این مناطق در شمال آذربایجان غربی و استان‌های زنجان، قزوین، بخش‌هایی از همدان، استان مرکزی و غرب اصفهان نیز همین شرایط جوی پیش‌بینی می‌شود.

رفیعی افزود: در روز پنج‌شنبه نیز همچنان آذربایجان‌های شرقی و غربی، اردبیل، همدان، مرکزی، غرب اصفهان و دامنه‌های البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران و غرب سمنان و مازندران بارش پراکنده را خواهند داشت که گاهی با رعدوبرق و وزش باد شدید همراه می‌شود.

وی تصریح کرد: طی ۵ روز آینده در نوار شرقی کشور به‌ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید خواهد بود و که سبب خیزش گردوخاک و کاهش دید خواهد شد. همچنین طی ۳ روز آینده آب‌های شرقی دریای عمان نیز مواج و متلاطم پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس هواشناسی خاطرنشان کرد: تهران نیز امروز در ساعات بعدازظهر افزایش ابر و افزایش باد را خواهد داشت که با بارش پراکنده و احتمال رگبار و رعدوبرق همراه است. بیشینه دمای تهران نیز امروز به ۳۵ درجه بالای صفر خواهد رسید.