شناسهٔ خبر: 169888 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

پیام تبریک سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان به مناسبت فرا رسیدن عید سعید قربان

پیام تبریک عید قربان عارف امرایی سرپرست اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان لرستان با صدور پیامی فرا رسیدن عید سعید قربان را به تمامی مسلمین جهان تبریک گفت.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از لرستان، متن پیام وی به شرح ذیل است:

عید قربان فروزانترین ایثار و زیباترین نسیم تعبد در برابر خالق یکتا، جلوه گاه صداقت یکتاپرستان، قربانی نفس و تسلیم محض در برابر ذات باری تعالی، عید رها شدن از ظلمت ها و همراه شدن با نور ایمان است. 

عید قربان، یادآور سربلند شدن ابراهیم خلیل الله از بوته آزمایش سخت و جانسوز ذبح فرزندش حضرت اسماعیل(ع) است که میزان عشق و قرب به منبع لایزال الهی و تقوا را نمایان می سازد.

این روز مقدس برای تمامی مسلمانان، روز پیروزی، از خودگذشتگی، الهام، امیدواری، نشاط و کامیابی‌ است. در این روز مسلمانان با انجام سنت قربانی٬ با پیروی از حضرت ابراهیم (ع)٬ آمادگی خویش را برای مبارزه با نابرابری٬‌ فقر و قربانی در راه خدا اعلام می دارند. 

اینجانب فرارسیدن دهم ذی الحجه، موسم رستگاری حج و عید بزرگ و خجسته قربان و آغاز دهه امامت و ولایت را به تمامی مسلمانان به ویژه همکاران در راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان لرستان تبریک و تهنیت عرض می کنم و امیدوارم که همگان از برکات معنوی این ایام بهره مند گردند.