شناسهٔ خبر: 170118 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در اولین جلسه کارگروه کالبدی – زیربنایی خراسان جنوبی:

راهکارهای اجرای طرح کلید به کلید در بافت فرسوده بیرجند بررسی شد

کارگروه کالبدی زیربنایی خراسان جنوبی دراولین جلسه کارگروه کالبدی – زیربنایی استان خراسان جنوبی مشکلات ایجاد سایت اسکان اضطراری و راهکارهای اجرای طرح کلید به کلید در بافت فرسوده شهر بیرجند بررسی شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی و به نقل از اداره ارتباطات واطلاع رسانی راه و شهرسازی خراسان جنوبی در جلسه کارگروه کالبدی-زیربنایی ذیل شورای پدافند غیرعامل استان که صبح امروز به ریاست میرمحمد مودی مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی و با حضور معاونین اداره کل و اعضای کارگروه کالبدی و زیربنایی استان برگزار شد مصوبات جلسه قبل کارگروه مورد بررسی قرار گرفت.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی پس از برگزاری این جلسه گفت: یکی از مهمترین موضوعات بررسی شده در این جلسه بررسی مشکلات ایجاد سایت اسکان اضطراری در شهر بیرجند بود که با توجه به اعلام شهرداری بیرجند مبنی بر تامین زمین مورد نیاز مقرر شد جلسه ای با محوریت معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری جهت تعیین تکلیف این موضوع برگزار  شود و روند اجرایی این موضوع سرعت یابد.

مودی افزود: بررسی پیشنهادات شهرداری بیرجند در ظرفیت سنجی و جمعیت پذیری سایر فضاهای موجود شهری جهت اسکان اضطراری از جمله پارک جنگلی شهر بیرجند از دیگر موضوعات بررسی شده در این جلسه بود که مقرر شد موضوع ظرفیت سنجی و جمعیت پذیری توسط هلال احمر استان انجام شود.

وی با تاکید بر اهمیت و ضرورت نوسازی بافت های فرسوده شهری ادامه داد: راهکارهای اجرایی شدن نوسازی بافتهای فرسوده شهری و نحوه استفاده از بسته های تشویقی نوسازی بافتهای فرسوده ازجمله طرح کلید به کلید نیز در این جلسه مطرح و مقرر شد موضوع آزادسازی معابر بافت های فرسوده شهری با اولویت بافت فرزان شهر بیرجند با پیگیری و کار کارشناسی توسط شهرداری بیرجند و اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی انجام شود.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی افزود: همچنین پیگیری تامین اعتبار لازم جهت انجام مطالعات ریز پهنه بندی زلزله در شهر بیرجند و گزارش بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در ساماندهی بافتهای نا کارآمد و در معرض خطر شهرهای با جمعیت کمتر از ۲۵ هزار نفر جمعیت استان نیز مطرح شد و مورد بررسی قرار گرفت.