شناسهٔ خبر: 170195 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل فرودگاه‌های استان هرمزگان خبر داد؛

فرصت‌های سرمایه‌گذاری فرودگاه بین‌المللی بندرعباس به ارزش ۲۱۰۰ میلیارد ریال

فرودگاه بندرعباس مدیرکل فرودگاه‌های استان هرمزگان گفت: ساخت پمپ بنزین، ساخت ترمینال لجستیک(کارگو و حمل‌ونقل ترکیبی) و مجتمع رفاهی، هتلی، تجاری و تفریحی از مهم‌ترین پروژه‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری فرودگاه بین‌المللی بندرعباس به ارزش ۲۱۰۰ میلیارد ریال است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران جمشید دلفاری با اشاره به فرصت‌های سرمایه گذاری فرودگاه بین المللی بندرعباس با اشاره به ساخت پمپ بنزین، ساخت ترمینال لجستیک(کارگو و حمل‌ونقل ترکیبی) و مجتمع رفاهی، هتلی، تجاری و تفریحی به عنوان مهم‌ترین پروژه‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری فرودگاه بین‌المللی بندرعباس اظهار کرد: علاوه بر فرصت‌های سرمایه گذاری یاد شده، ساخت مجتمع ورزش‌های هوایی و جایگاه تشریفات VIP و یا CIP از دیگر فرصت‌های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در فرودگاه بندرعباس است.

مدیرکل فرودگاه‌های استان هرمزگان با بیان اینکه شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از هرگونه سرمایه‌گذاری در فرودگاه بندرعباس حمایت می‌کند، یادآور شد: در حال حاضر فرودگاه بین‌المللی بندرعباس یکی از فرودگاه های پرتردد جنوب کشور محسوب می‌شود و موقعیت استراتژیک این فرودگاه در کنار آب‌های نیلگون خلیج فارس، شرایط مناسبی را برای سرمایه‌گذاری مهیا کرده است.

دلفاردی به اهمیت جغرافیایی فرودگاه بین‌المللی بندرعباس در حمل‌ونقل کالا و مسافر و تردد گردشگران داخلی و خارجی اشاره کرد و افزود: این فرودگاه هم اکنون در جنوب کشور امکان مبادله هوایی کالا را برای تجار و بازرگانان منطقه فراهم کرده است و سرمایه گذاری برای ساخت ترمینال لجستیک کارگو و حمل‌ونقل ترکیبی در این فرودگاه از اهمیت زیادی برخوردار است.

مدیرکل فرودگاه‌های استان هرمزگان اظهار کرد: میزان سرمایه‌گذاری برای ساخت ترمینال کارگو در این فرودگاه معادل ۷ هزار میلیارد ریال است و حجم سرمایه‌گذاری برای ساخت پمپ بنزین ۶۰۰ میلیارد ریال و برای ساخت مجتمع رفاهی، هتلی، تجاری و تفریحی در فرودگاه بین‌المللی بندرعباس، شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری به روش BOT برنامه ریزی کرده است.

دلفاردی با بیان اینکه در اجرای طرح جامع فرودگاه بین‌المللی بندرعباس برای تامین زمین مورد نیاز سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در این فرودگاه هیچ مشکلی وجود ندارد، گفت: برای اجرایی شدن این پروژه‌های سرمایه‌گذاری در فرودگاه بندرعباس سرمایه‌گذاران زیادی استقبال کرده‌اند و هم اکنون برخی از طرح‌های سرمایه‌گذاری متقاضیان در این فرودگاه در دست بررسی قرار گرفته است.

مدیرکل فرودگاه‌های استان هرمزگان تاکید کرد: با توجه به پیشرفت اقتصادی و همسایگی فرودگاه بین‌المللی بندرعباس در جنوب کشور با امارات متحده عربی، قطر و عمان، هرگونه سرمایه‌گذاری در این فرودگاه به توسعه اقتصادی استان و اقتصاد ملی تاثیرگذار خواهد بود.

وی یادآور شد: با وجود بندر شهید رجایی و فعالیت‌های دریایی و بندری در استان، فرودگاه بین‌المللی بندرعباس به عنوان پل ارتباطی با کشورهای آسیای میانه، کشورهای شرق آسیا، خاورمیانه و جنوب خلیج‌فارس مطرح است و سرمایه‌گذاری در این فرودگاه زمینه توسعه اقتصادی استان و کشور را فراهم می کند.