شناسهٔ خبر: 170339 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان:

۹۵ کیلومتر راه روستایی در ایلام احداث شد

آسفالت مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام گفت: با همت دولت سیزدهم ۹۵ کیلومتر راه روستایی در این استان احداث شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (ایلام)، سیدزاهدین چشمه خاور مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ایلام، اظهار کرد: از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم تاکنون ۴۰۱ کیلومتر راه اصلی و شریانی، ۱۳۴ کیلومتر راه فرعی و ۱۵۰ کیلومتر راه روستایی در این استان روکش آسفالت شده است.

وی افزود: در این مدت (ابتدای فعالیت دولت سیزدهم تاکنون) ۱۶۰ کیلومتر از راه‌های اصلی و شریانی روکش آسفالت حفاظتی و درز گیری در راه‌های استان اجرا شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام یادآور شد: انجام سه هزار کیلومتر متر شانه‌سازی راه، روکش آسفالت پایانه برکت و ۱۱ هزار و ۳۵۰ کیلومتر متر عملیات خط کشی انجام شده است.

چشمه خاور بیان کرد: بیش از ۷۰۵ هزار عدد انواع تابلو اخطاری و انتظامی، نصب ۷۰ کیلومتر نیوجرسی، ۲۲ کیلومتر روشنایی طولی - نقطه‌ای، ۱۵ هزار متر مربع انواع تابلو اطلاعاتی و ۱۵۲ کیلومتر شیب شیروانی از دیگر اقدامات انجام شده اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام در مدت فعالیت دولت سیزدهم بوده است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه ابنیه فنی و راه‌های استان اضافه کرد: تعمیر ۲۵۰ دستگاه ابنیه فنی، ۱۲۰ مورد دریواسیون و تنظیم بستر پل‌های بزرگ، احداث پنج دستگاه پل بزرگ، ۱۶۰ تعریض و احداث پل‌های حوزه استحفاظی، ۷۰ ایمن‌سازی پل‌ها با احداث نرده و حفاظ فلزی از دیگر اقدامات این اداره کل بوده است.