شناسهٔ خبر: 171793 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

برگزاری جلسه کمیته پزشکی شرکت‌های هواپیمایی در خصوص تب دنگی

نشست تب دانگی با ایرلاین ها جلسه کمیته پزشکی انجمن شرکت های هواپیمایی در خصوص پشه آئدس و تب دنگی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از سازمان هواپیمایی کشوری، جلسه کمیته پزشکی انجمن شرکتهای هواپیمایی در تاریخ ۲۰ تیر و به میزبانی هواپیمایی کیش برگزار شد.

در این جلسه که با حضور نمایندگان سازمان هواپیمایی کشوری، وزارت بهداشت و شرکت‌های هواپیمایی برگزار شد، آخرین رهیافت‌ها در خصوص تب دنگی و راهکارهای مقابله و پیشگیری با آن در اکو سیستم هوایی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

میراولیایی مدیر طرح ملی مقابله با پشه آئدس در این جلسه ضمن تشریح وضعیت مطلوب در ایران اظهار کرد: به جز بندر لنگه، بقیه نقاط کشور تحت کنترل است و جای نگرانی نیست. مهمترین نکته در شرایط فعلی برای مقابله با پشه آئدس بهسازی محیط و حذف محیط هایی با آب راکد است.

رضایی رئیس مرکز آموزش و ارتقاء سلامت وزارت بهداشت نیز ضمن مرور نکات آموزشی، به این نکته اشاره داشت که این بیماری از انسان به انسان منتقل نمی‌شود و تنها از گزش پشه آئدس فرد بیمار خواهد شد که با رعایت نکات بهداشتی از جمله پوشیدن لباس آستین بلند و استفاده از قلم دافع در مناطق آلوده، ریسک آن کاهش خواهد یافت.  

در پایان این جلسه مقرر شد تا این جلسات استمرار یابد و در صورت لزوم با اعلام وزارت بهداشت دستورالعمل ها و استانداردهای بهداشتی در مبادی ورودی و خروجی هوایی اعمال شود.