شناسهٔ خبر: 171807 - سرویس هواشناسی
نسخه قابل چاپ

کارشناس سازمان هواشناسی خبر داد:

کاهش نسبی دما در سواحل شمالی، شمال‌ شرق و دامنه‌های جنوبی البرز در روزهای آینده

آسمان صاف هوای بهاری آسمان آفتابی کارشناس سازمان هواشناسی از وزش باد در تهران و همچنین کاهش نسبی دما در پایتخت و دیگر استان‌ها طی روزهای آینده خبر داد.

فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی وضعیت جوی کشور را تشریح کرد و گفت: امروز در برخی مناطق شمال غرب، ارتفاعات رشته کوه البرز، به‌ ویژه در مازندران، سمنان،  گلستان، خراسان شمالی،  جنوب  کرمان، هرمزگان و شرق فارس، رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی شده است.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: فردا این شرایط در ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی در مازندران، البرز، تهران،  گلستان،  سمنان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی تداوم دارد.

گودرزی توضیح داد: با شروع بارش‌ها در سواحل شمالی ریزش هوای خنک به مناطق پایین‌تر رخ می‌دهد و سبب کاهش نسبی دما در در سواحل شمالی، شمال‌ شرق و دامنه‌های جنوبی البرز خواهد شد.

وی با اعلام اینکه بارش‌ها تا پایان هفته در کشور تداوم دارد، افزود: در چند روز آینده در نیمه شرقی، مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز و جنوب غرب کشور، وزش باد شدید توام با گرد و خاک پیش بینی شده است. 

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: در سه روز آینده شرق دریای عمان و روز جمعه دریای خزر مواج و متلاطم است‌.

به گفته وی، تهران امشب باد و گرد و خاک دارد که در مناطق غربی و جنوبی استان است. بیشینه دمای پایتخت امروز ۳۹ درجه است و فردا به ۳۷ درجه سانتیگراد بالای صفر. می‌رسد.