شناسهٔ خبر: 18202 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

سعید غفوری خبر داد:

پرونده مسکن مهر شهر جدید مهاجران در دهه فجر ۹۴ بسته شد/ بهره‌برداری بدون مشکلات زیربنایی و روبنایی

مسکن مهر مهاجران مدیرعامل شهر جدید مهاجران از بسته شدن پرونده سایت مسکن مهر این شهر همزمان با دهه فجر سال ۹۴ خبر داد و گفت: مهاجران اولین شهر بین سایر شهرهای جدید کشور است که مسکن مهر آن به طور کامل به افتتاح رسیده است.

سعید غفوری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در خصوص وضعیت کنونی سایت مسکن مهر شهر جدید مهاجران اعلام کرد: مهاجران در کل دارای چهار هزار و ۱۷۱ واحد مسکن مهر بود که طی افتتاح واحدها به ترتیب در سال ۹۲، مهرماه سال ۹۳، تیرماه سال ۹۴ و در آخر بهمن ماه سال جاری تمامی واحدهای این شهر به بهره‌برداری رسید.

غفوری در ادامه افزود: تعداد ۴۴۸ واحد از مسکن مهر باقیمانده مهاجران همزمان با دهه فجر امسال با حضور استاندار استان مرکزی، معاون وزیر رفاه و مدیرکل بهزیستی کشور، نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولین مرتبط به افتتاح رسید که در واقع آخرین مراسم افتتاح از سایت مسکن مهر در این شهر جدید نیز به شمار رفته و از این جهت دارای ارزش بسیاری بود.

به گفته مدیرعامل شهر جدید مهاجران سایت مسکن مهر این شهر از لحاظ خدمات زیربنایی هیچ‌گونه مشکلی نداشته و به دلیل نزدیکی به بافت شهری خدمات روبنایی آن نیز کامل است که این مسئله نیز یکی دیگر از ویژگی‌های مورد توجه آن به شمار می‌رود.

این مقام مسئول با بیان اینکه از کل واحدهای مسکن مهر شهر جدید مهاجران تعداد یکهزار و ۶۳۰ واحد آن متعلق به شرکت عمران شهرهای جدید بوده و مابقی برای اداره‌کل راه و شهرسازی استان است گفت: با همکاری خوبی که بین این دو بخش وجود داشت توانستیم نام شهر جدید مهاجران را به عنوان نخستین شهر جدید کشور که سایت مسکن مهر آن تکمیل شده است به ثبت برسانیم.

شهر جدید مهاجران در ۲۵ کیلومتری شهرستان اراک در استان مرکزی در محور اراک - بروجرد واقع شده و از نظر تقسیمات کشوری تحت کنترل شهرستان شازند است./

نظر شما