شناسهٔ خبر: 18503 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

با حضور وزیر راه و شهرسازی صورت گرفت؛

بهره‌برداری از ۷۴ سامانه هوشمند ثبت تخلف عبور و مرور/ راه‌اندازی ۴۲۰ سامانه در سال آینده

افتتاح ۷۴ سامانه هوشمند ثبت تخلف عبور و مرور صبح امروز در مراسمی با حضور وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به بهره‌برداری رسید.

به‌گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، فاز نخست اجرای سامانه‌های هوشمند ثبت تخلفات عبور و مرور در راه‌های شریانی کشور شامل محورهای تهران-قم-اصفهان و تهران-ساوه امروز پنجشنبه ۲۹ بهمن ماه با حضور دکتر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، داود کشاورزیان رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، سردار تقی مهری رئیس پلیس راهور ناجا و محمدحسین حمیدی رئیس پلیس راه راهور ناجا به بهره‌برداری رسید.

 در فاز نخست این پروژه، ۷۴ سامانه هوشمند ثبت تخلفات عبور و مرور فعال شدند و در چارچوب این طرح ملی ظرف مدت ۳ سال ۱۸۸۰ سامانه هوشند ثبت تخلفات عبور و مرور در ۳۴ هزار کیلومتر راه‌های شریانی کشور نصب و بهره‌برداری می‌شود.

اجرای فرایند نصب سامانه‌ها از ۱۰ خرداد ۹۴ آغاز شد و پیش‌بینی آن است که ۶۰۰ سامانه جدید ظرف سال اول در قالب ۷ فاز نصب و راه‌اندازی شود.

 فاز دوم سال نخست اجرای پروژه در محورهای تهران-کرج-قزوین-زنجان-تبریز٬ آزادراه و محور قدیم قزوین-رشت٬ اهر-تبریز٬ آزادراه شهید کسایی دنبال می‌شود که هم اکنون مکان‌یابی و محل نصب دوربین‌های ثبت تخلف انجام و وارد فاز عملیاتی شده‌است.

پیش‌بینی می‌شود ۱۰۶ سامانه هوشمند ثبت تخلفات عبور و مرور این محورها نیز تا پایان اسفندماه ۹۴ مورد بهره‌برداری قرار گیرند. به عبارت دیگر تا پایان امسال در مجموع فاز یک و فاز دو ۱۸۰ سامانه هوشمند ثبت تخلفات عبور و مرور به ۴۰۰ سامانه فعلی اضافه می‌شود.

قرار است ۴۲۰ سامانه دیگر نیز در قالب فازهای ۳ ٬ ۴ ٬ ۵ ٬ ۶ و ۷ سال نخست از فروردین تا خرداد ۹۵ نصب و راه‌اندازی ‌شوند./

نظر شما