شناسهٔ خبر: 18541 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

افزایش تمایل کشورها برای سرمایه‌گذاری در شهرهای جدید/ با اجرایی شدن پیشنهادها از رکود خارج می‌شویم

محسن نریمان مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید از افزایش تمایل کشورها برای سرمایه‌گذاری در شهرهای جدید در دوره پساتحریم خبر داد و گفت:‌ واگذاری زمین به ازای پول به انصراف‌دهندگان مسکن مهر در حد یک پیشنهاد است.

محسن نریمان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی درباره وضعیت سرمایه‌گذاری در شهرهای جدید در دوره پساتحریم گفت: این که ما در طول یک ماه گذشته از کشورهایی مانند اکوادور، آلمان، کره جنوبی، لبنان و سایر کشورهای آسیایی و اروپایی مراجعه داشتیم و شاهد تمایل آنها برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف ساخت و ساز در شهرهای جدید بودیم نشان‌دهنده آثار مثبت لغو تحریم‌ها و توافقات انجام شده به ویژه پیروزی‌های ایران در عرصه بین‌المللی است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اظهار امیدواری از این‌که این توافقات تبدیل به قرارداد شده و به مرحله اجرا برسند گفت: با اجرایی شدن این پیشنهادها بدون شک ما از حالت رکود خارج شده و به بخش رونق خواهیم رسید، با این اتفاق درآمد نسبی مردم بالا می‌رود و به دنبال آن زمینه شکوفایی اقتصادی در کشور فراهم خواهد شد.

وی افزود: در حال حاضر سرمایه‌گذاران فعالی در حوزه خارجی و داخلی در این بخش وجود دارند که ما در شرکت عمران شهرهای جدید پیوسته درحال بررسی آنها هستیم که موارد به صلاح و صرفه دولت را برگزیده و عملیاتی می‌کنیم. هم‌اکنون بیشترین تمایل از سوی سرمایه‌گذاران در حوزه شهرک‌سازی، مسایل حمل و نقلی و قطارهای حومه‌ای است که درحال بررسی آنها هستیم.

نریمان در بخش دیگری از سخنانش اعلام کرد: مدتی است که بحث واگذاری زمین به ازای پول به انصراف‌دهندگان مسکن مهر به وجود آمده، در صورتی که این مساله به ویژه در شهرهای جدید تنها به عنوان یک پیشنهاد و طرح در این بخش اعلام شده و در حال بررسی از سوی اعضای هیات مدیره در شهرهای جدید است. ما در جلسات تشکیل شده تمامی پیشنهادها را بررسی و تنها آنهایی را که به صلاح دولت و نظام است برای اجرا انتخاب خواهیم کرد.

وی در پایان سخنانش به افتتاح بیش از ۳۵ هزار واحد مسکن مهر در شهرهای جدید کشور اشاره کرد و گفت: همزمان با دهه فجر سال ۱۳۹۴ تعداد ۳۵ هزار و ۴۰۲ واحد با اعتبار ۱۸ میلیارد و ۵۶۴ میلیون و ۱۷۰ هزار ریال و همچنین تعداد زیادی پروژه‌های روبنایی و زیربنایی به ارزش سه میلیارد و ۱۴۹ میلیون ریال در ۱۳ شهر گلبهار، هشتگرد، پرند، سهند، اندیشه، صدرا، فولادشهر، بهارستان، مجلسی، پردیس، مهاجران، شیرین شهر و رامین به مرحله افتتاح رسید.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید بیشترین تعداد واحدهای افتتاحی مسکن مهر را متعلق به شهر جدید پرند اعلام کرد و گفت: در دهه فجر امسال نزدیک به ۵۰۰ میلیارد تومان برای طرح‌های افتتاحی پرند هزینه کردیم که ساخت و بهره‌برداری حدود ۱۰ مدرسه از جمله آن‌ها به شمار می‌رود. قابل توجه است که نزدیک به ۱۱ مدرسه دیگر نیز تا پایان امسال در این شهر جدید افتتاح خواهد شد.

نظر شما