شناسهٔ خبر: 18914 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

رئیس پلیس راهور ناجا خبر داد:

اجرای طرح ویژه نوروزی پلیس راهور از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین ۱۳۹۵

نوروز- پلیس راه رئیس پلیس راهور ناجا گفت: طرح ویژه نوروزی پلیس راهور در نوروز امسال برای خدمت رسانی به مردم سراسر کشور از ۲۵ اسفند شروع می‌شود و تا ۱۵ فروردین سال ۹۵ ادامه خواهد داشت.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي، سردار تقی مهری در نشست خبری گفت: این طرح که در کمیته ویژه ترافیک نوروزی مطرح و اجرایی خواهد شد، روز سه‌شنبه ۲۵ اسفند ماه با آغاز رزمایش پلیس راهور و تمام سازمان‌های امدادی و خدماتی کشور اجرایی و عملیاتی خواهد شد؛ ضمن اینکه رزمایش یاد شده در ضلع جنوبی مرقد امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.

وی به حوادث سال گذشته در طرح نوروزی ۹۴ اشاره کرد و واژگونی خودروها را از جمله آنها عنوان کرد و گفت: این حوادث در استان‌هایی همچون خراسان رضوی، فارس، سمنان و همچنین استان آذربایجان شرقی رخ داد.

این مقام انتظامی ادامه داد: همچنین تصافات منجر به فوت در نوروز ۹۴ در قریب به ۴۰ درصد این واژگونی ها در پنج استان اتفاق افتاد.

ايرنا نوشت؛ سردار مهری افزود: بیشترین تخلفات در طرح نوروزی سال ۹۴ هم شامل انحراف به چپ، سبقت بیجا، عدم توجه به جلو و سرعت غیرمجاز گزارش شد که ناوگان مسافربری نقش مهمی در پیشگیری حوادث جاده‌ای داشت.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: پلیس راهور با هماهنگی آموزش و پرورش برنامه‌هایی برای همیاران پلیس اجرا خواهد کرد و بهره‌گیری از ظرفیت بازرسان نامحسوس و اقدامات ویژه یکی از اهداف مهم پلیس در این طرح است تا پلیس راهور ناجا بتواند بهترین خدمات رسانی را برای مردم داشته باشد.

نظر شما