شناسهٔ خبر: 18989 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

با سخنرانی مظفر صرافی برگزار می‌شود:

بررسی «توسعه فضایی پایدار در پرتو اندیشه ایران‌شهری» در خانه وارطان

مظفر صرافی استاد رشته برنامه‌ریزی شهری و منطقه‌ای با موضوع «توسعه فضایی پایدار در پرتو اندیشه ایران‌شهری» در خانه گفتمان شهر و معماری (خانه وارطان) سخنرانی خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، دهمین نشست از سلسله نشست‌های ایران‌شهر با عنوان «توسعه فضایی پایدار در پرتو اندیشه ایران‌شهری» روز سه‌شنبه ۱۸ اسفندماه ۹۴ با سخنرانی دکتر مظفر صرافی در خانه گفتمان شهر و معماری برگزار می‌شود.

صرافی سخنران این مراسم دارای مدرک دکترای برنامه‌ریزی شهری و منطقه‌ای است و سوابقی همچون اجرای تدوین سند ملی توانمندسازی و ساماندهی اسکان غیررسمی در ایران در کمیته ملی اسکان بشر با همکاری سازمان عمران و بهسازی و بانک جهانی و عضویت شورای راهبردی بررسی ساماندهی و انتقال پایتخت را در کارنامه دارد.

در طول سال جاری ۹ نشست از این سلسله نشست‌ها برگزار شد و هجدهم اسفند ماه نیز دهمین نشست از این برنامه‌ها برگزار خواهد شد. ضمن این‌که نهمین نشست از سلسله نشست‌های ایران‌شهر با عنوان «جایگاه عرفان و تصوف اسلامی در اندیشه ایران‌شهری» با سخنرانی شهرام پازوکی، هشتمین نشست با عنوان «شهر آرمانی، شهر واقعی» با سخنرانی دکتر حسین ایمانی جاجرمی، هفتمین نشست با عنوان «بازخوانی مفهوم ايران‌شهر» با سخنرانی مهندس سید محمد بهشتی رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی، صنايع دستی و گردشگری، ششمین با عنوان «مدلی برای تحلیل ایران‌شهر» با سخنرانی شهین‌دخت خوارزمی، پنجمین نشست با عنوان «شهر در اندیشه ایران‌شهری» با سخنرانی دکتر سیدمحسن حبیبی، چهارمین نشست نیز با موضوع «شهر ایرانی به مثابه زمینه ارتباطات انسانی، ضرورت مطالعه عرصه‌های شهری و حوزه عمومی، از شارستان تا امروز» با سخنرانی دکتر هادی خانیکی، سومین نشست با سخنرانی اسماعیل بنی اردلان با عنوان «طرح توسعه اندیشه ایران‌شهر»، دومین نشست با سخنرانی احمد سعیدی‌نیا با عنوان طرح «توسعه اندیشه ایران‌شهر» و اولین نشست با سخنرانی دکتر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی برگزار شده بود.

دهمین نشست از این سلسله‌ نشست‌ها از ساعت ۱۶ الی ۱۸ در خانه گفتمان شهر و معماری (خانه‌ای از معماری وارطان) واقع در خیابان طالقانی غربی، میدان فلسطین، پلاک ۵۱۴ برگزار می‌شود.

 

نظر شما