شناسهٔ خبر: 19054 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

آغاز بهره‌برداری از باند نخست قطعه یک آزادراه منجیل-رودبار از نوروز ۹۵

علی نورزاد معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از آزادراه منجیل- رودبار گفت: با توجه به اینکه قطعه اول این پروژه در مسیر گلوگاهی آزادراه قزوین-رشت واقع شده، تلاش شبانه روزی همکاران بر این است تا به مناسبت آغاز سال نو باند اول این مسیر زیرعبور قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، علی نورزاد در بازدید خود از آزادراه منجیل-رودبار ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: قطعه اول این آزادراه به طول ۳.۲ کیلومتر دارای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی و ۵۶ درصد پیشرفت ریالی است.

معاون وزیر راه و شهرسازی مسیر‌های منتهی به شمال کشور را به دلیل ترافیک عبوری بالا از اولویت های شرکت ساخت و توسعه دانست و گفت: کوهستانی بودن مسیرهای منتهی به شمال کشور نیازمند عملیات پیچیده راهسازی است، به عنوان مثال در قطعه نخست آزادراه منجیل-رودبار به طول ۳.۲ کیلومتر تنها ۳هزار متر تونل وجود دارد که خوشبختانه تا کنون حفاری ۹۰ درصد این تونل ها انجام شده است.

وی برآورد اولیه اعتبار مورد نیاز برای اتمام قطعه یک این آزادراه را ۱۸۰ میلیارد تومان عنوان کرد که تا کنون ۹۰ میلیارد تومان آن هزینه شده است.

نورزاد اضافه کرد: اجرای این پروژه را می توان مصداق بارز همدلی و همزبانی مسئولان و مردم به حساب آورد زیرا که هم اکنون شاهد بسیج تمامی نیروها در استان گیلان برای به سرانجام رسیدن این پروژه هستیم. مردم نیز همکاری همدلانه‌ای در اجرای پروژه داشته اند به طوریکه انفجارها و احداث تونل ها در این آزادراه بارها سبب بسته شدن مسیر و ایجاد مزاحمت هایی برای ساکنان مناطق مسکونی نزدیک به آزادراه شده، اما مردم صبورانه ما را در اجرای پروژه یاری کرده اند.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه یادآور شد: ۱۲۵ کیلومتر از آزادراه قزوین-رشت شامل ۳۱ کیلومتر حدفاصل امام زاده هاشم تا شمال رودبار و ۹۳ کیلومتر از جنوب منجیل تا قزوین در دست بهره‌برداری و عملیات اجرایی ۱۱ کیلومتر آن حدفاصل منجیل-رودبار در حال انجام است.

نورزاد ادامه داد: عملیات اجرایی بخش اول این ۱۱ کیلومتر به طول ۳.۲ کیلومتر در حال انجام و تا احداث بخش دوم آن به منظور بهره‌برداری از این قسمت می‌توان با احداث ۲ دستگاه شیب راهه و ۲ دستگاه پل بر روی رودخانه سفید رود و حدود ۲۰۰ متر تونل، آزادراه را به جاده موجود متصل کرد./

نظر شما