شناسهٔ خبر: 19121 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی کرمان عنوان کرد:

کرمان؛ آماده پذیرایی از مسافرین نوروزی/ نوروزی شاد وایمن با رعایت قوانین ومقررات جاده ای

نشست مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان از آمادگی كامل این اداره كل در تامین ایمنی سفرهای نوروزی با ایجاد اكیپ‌های فعال راهداری و گشت‌های برنامه‌ریزی شده خبر داد.

به گزارش روابط عمومی راه وشهرسازی کرمان،مهندس عطالله منوچهری در حاشیه نشست ستاد خدمات سفر استان که با حضور استاندار کرمان برگزار شد،بابیان اینکه براساس مصوبه کارگروه اموراجتماعی، آموزش و فرهنگ کمیسیون ایمنی راهها، شعارمحوری ایام سفرهای نوروزی ۹۵ (نوروزی شاد باسفری ایمن) نامگذاری شده افزود: در راستای تحقق شعار نوروز ۹۵ این اداره کل نسبت به تدارک و آماده نمودن ۵۹ اکیپ راهداری و۵۵گروه امدادی با استفاده از ۴۲۷دستگاه از ماشین آلات سبک، نیمه سنگین و سنگین جهت خدمت رسانی به مسافرین نوروزی در ۶۱محور اصلی و فرعی درسطح استان اقدام نموده است.

وی به آماده‌سازی و تجهیز ۲۹ راهدارخانه در سطح محورهای استان اشاره نمود و افزود: علاوه بر این تکمیل علائم اطلاعاتی، انتظامی و اخباری و لکه گیری، درزگیری و اجرای روکش موضعی راهها، نظافت و شستشوی علائم و مرمت آنها، نصب و رفع عیب چراغ های روشنایی، پاکسازی سطح راهها و حاشیه آنها قبل از شروع تعطیلات و آغاز سفرهای نوروزی را از دیگر اقدامات موثر اداره کل اعلام نمود.

وی با اشاره به اینكه تعداد نقاط پرحادثه جاده‌های استان كاهش پیدا كرده است، گفت: اصلاح این نقاط با انجام عملیات زودبازده ایمنی اعم از لكه‌گیری، اصلاح شانه، خاكریزی، خاكبرداری، نصب علائم و چراغ‌های راهنمایی، نصب روشنایی و آشكارسازی درحال انجام است.

منوچهری با اشاره به اینکه هماهنگی و تعامل بسیار خوبی با سایر سازمانها و ارگان‌های مسئول به منظور خدمات‌دهی هرچه بهتر به مسافرین نوروزی حاصل شده، رعایت مسائل ایمنی و قوانین جاده‌ای را جهت نوروزی شاد و ایمن از سوی مسافرین نوروزی ،خواستار شد.

وی در پایان افزود: برای آسایش بیشتر مسافران و آمادگی برای مقابله با مشکلات احتمالی مسئولان اداره راه و شهرسازی به صورت کشیک در این اداره حضور پیدا می‌کنند و شماره گویای ۱۴۱ و تلفن ۰۳۴۳۲۵۲۰۹۱۹ به طور شبانه‌روز آماده پاسخگویی در رابطه با وضعیت راه‌های استان است.

نظر شما