شناسهٔ خبر: 19144 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

غراوی در گفتگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد:

تکمیل ۱۹ واحد آموزشی توسط شرکت عمران شهر جدید پرند/ پرونده مسکن مهر پرند شهریور ۹۵ بسته می‌شود

میرمحمد غراوی عضو هیئت‌مدیره شرکت عمران شهرهای جدید و معین ویژه پرند با تشریح عملکرد شرکت عمران شهر جدید پرند در تأمین فضاهای آموزشی گفت: بدون شک پس از تکمیل سایت مسکن مهر به دنبال طرح‌های جدید حوزه مسکن در کشور هستیم.

میرمحمد غراوی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی درخصوص شرایط فعلی سایت مسکن مهر شهر جدید پرند اعلام کرد: تاکنون حدود ۵۷ هزار واحد در این شهر افتتاح شده و حدود چهار هزار واحد دیگر نیز تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی دغدغه اصلی شرکت عمران در سایت مسکن مهر را تأمین خدمات زیربنایی و فضاهای آموزشی اعلام کرد و گفت: شرکت عمران شهر جدید پرند ساخت حدود ۲۲ واحد آموزشی را در این شهر آغاز کرده  که ۱۱ مورد آن درحال حاضر افتتاح شده، هشت واحد دیگر هم‌اکنون آماده افتتاح است و بقیه نیز در حال ساخت هستند.

عضو هیئت‌مدیره شرکت عمران شهرهای جدید با بیان اینکه پس از تحویل واحدها جمعیت به سرعت در منطقه ساکن می‌شود گفت: این اسکان جمعیت به شدت نیاز به فضای آموزشی را (که مهمترین نیاز خانواده‌ها خواهد بود) نمایان می‌کند. البته شرکت عمران شهر جدید پرند به خوبی در این بخش اقدام کرده است زیرا پیشاپیش و قبل از سکونت خانوارها به میزان نیاز جمعیت این فضاها را با کیفیت مناسب و هزینه حداقلی فراهم کرده است.

وی همکاری دستگاه‌های خدمات‌رسان و تأمین خدمات زیربنایی را در شهر جدید پرند مناسب ارزیابی کرد و گفت: تاکنون مشکلی در این خصوص نبوده و تمامی واحدهای افتتاحی با تمامی خدمات و امکانات مورد نیاز به متقاضیان تحویل داده شده است.

غراوی با تأکید بر این که حدود چهار هزار واحد مسکن مهر پرند تا ۲۵ اسفند سال جاری افتتاح می‌شود گفت: تلاش داریم حداکثر تا پایان شهریور سال ۹۵ سایر واحدهای باقی‌مانده را به مالکان تحویل دهیم.

این مقام مسئول در خصوص واحدهای بدون متقاضی این شهر جدید اعلام کرد: با توجه به شیوه‌نامه جدید ابلاغ شده برای این واحدها، از روش‌های مختلفی اقدام به تکمیل و تحویل آن‌ها به متقاضیان خواهیم کرد.

عضو هیئت‌مدیره شرکت عمران شهرهای جدید درباره برنامه‌های شرکت پس از اتمام طرح مسکن مهر در شهرهای جدید اعلام کرد: باتوجه به این امر که سیاستگذاری ساخت مسکن برای اقشار گوناگون جامعه از وظایف اصلی وزارت راه و شهرسازی به شمار می‌رود پس از تمام شدن این طرح نیز بدون شک شاهد طرح‌های دیگری از جمله مسکن اجتماعی در کشور خواهیم بود که امید است با برنامه‌ریزی مناسب با کمترین مشکل به سرانجام برسد.

معین ویژه شهر جدید پرند در پایان درباره تفاهم‌نامه شرکت عمران با انجمن خیرین مسکن‌ساز مبنی بر ساخت هشت هزار واحد در شهرهای جدید برای اقشار کم‌درآمد گفت: درحال حاضر دستور انجام این مسئله به تمامی استان‌های تابعه صادر شده و هم‌اکنون در حال انجام مراحل اولیه و تأمین زمین هستیم و سعی داریم با حداقل هزینه این فضا را برای دهک‌های پایین جامعه ایجاد کنیم./

نظر شما