شناسهٔ خبر: 19455 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

معاون سازمان بنادر خبرداد

فروش اینترنتی بلیت سفرهای دریایی در ایام نوروز/ جزئیات بیشترین سفرهای دریایی در تعطیلات نوروز

سفر دریایی معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: فروش اینترنتی بلیت سفرهای دریایی بین بندرعباس - قشم و بالعکس برای نخستین بار در تعطیلات نوروزی ۹۵ اجرا می شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی محمد راستاد به ایرنا گفت: هموطنان می توانند با مراجعه به سامانه حمل ونقل مسافری دریایی به آدرسhttp://hamdticket.ir ضمن پرداخت آنلاین، بلیت مورد نیاز خود را در موعد مورد نظر خریداری کنند.

وی گفت: بیشترین سفرهای دریایی در ایام تعطیلات نوروزی بین بندرعباس به قشم و بالعکس انجام می شود و افزود: مقرر شده بلیت های این مسیر به صورت اینترنتی به هموطنان عرضه شود تا مسافران نوروزی برای خرید بلیت در صف های طولانی قرار نگیرند.

راستاد پیرامون انجام سفرهای دریایی در شمال کشور نیز گفت: شمال کشور سفر دریایی وجود ندارد و در برخی از سواحل گشت های دریایی وجود دارد که هموطنان با مراجعه حضوری می توانند بلیت های خود را تهیه کنند.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اضافه کرد : فروش اینترنتی برای نخستین بار در کشور انجام می شود و انتظار می رود با این اقدام تامین بلیت مسافران در این ایام به سهولت فراهم شود.

این مقام مسئول در سازمان بنادر و دریانوردی، صرفه جویی در وقت مسافران بدون مراجعه حضوری به باجه های بلیت فروشی و پرداخت آنلاین را از مزیت های فروش اینترنتی بلیت سفرهای دریایی اعلام کرد.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به ضرورت رعایت نکات ایمنی در سفرهای دریایی تصریح کرد: هموطنان در این ایام، سفرهای دریایی خود را باید از طریق مبادی رسمی با شناورهای ایمن انجام دهند تا شاهد سفرهای نوروزی بی خطر در این ایام باشیم.

راستاد در پایان با اشاره به میزان سفرهای دریایی در کشور اظهارداشت: آمارها نشان می دهد که سال گذشته در مجموع بیش از ۱۶ میلیون نفر به سفر دریایی رفتند و پیش بینی می شود امسال نیز مردم از سفرها و گشت های دریایی به خصوص در ایام تعطیلات نوروزی استقبال چشمگیری داشته باشند.

در پایان سال ۹۲ بیش از ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر توسط ناوگان دریایی در بنادر ایران جابه جا شده اند که این رقم در پایان سال گذشته با افزایش به بیش از ۱۷ میلیون و یکصد هزار نفری مسافر رسید که در واقع از پیامدهای عملکرد مثبت دولت در بخش حمل ونقل دریایی است.

جمهوری اسلامی در طول سواحل و کرانه های دریایی کشور، ۱۱ بندر اصلی بازرگانی درکنار بنادر متعدد شیلاتی و مسافری با ظرفیت تخلیه و بارگیری بیش از ۱۸۶میلیون تن کالا دارد، همین مساله جایگاه سیاسی، اقتصادی و جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران را در منطقه و جهان به ویژه در ارتباط با کشورهای همسایه در این بخش نشان می دهد.

نظر شما