شناسهٔ خبر: 19478 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل:

پیشرفت ۸۹ درصدی بیمارستان پارس آباد/ برابری تخصیص سه ماه اخیر ساخت و توسعه راه‌ها با سه سال گذشته

جلسه مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: بیمارستان ۱۴۰ تختخوابی پارس آباد ۸۹ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ساخت آن با جدیت پیگیری می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل، خلیل محبت خواه در جلسه شورای اداری شهرستان پارس آباد که با حضور استاندار اردبیل، فرماندار و اعضای شورای اداری این شهرستان برگزار شد، ضمن اعلام این خبر افزود: مبلغ ۸/۵ میلیارد تومان اعتبار برای سال ۹۴ جهت ادامه ساخت این بیمارستان در نظر گرفته شده بود که تاکنون ۴/۵ میلیارد تومان از آن تخصیص یافته است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۲۲ میلیارد تومان جهت اجرای این بیمارستان هزینه شده است گفت: پیمانکار مربوطه هم اکنون پای کار بوده و ساخت آن با جدیت پیگیری می‌شود و وزارت بهداشت نیز متعهد شده تا مبلغ ۲/۵ میلیارد تومان جهت تسریع در ساخت پرداخت نماید.

محبت خواه از اجرای دو پروژه در حوزه ساختمان‌های دولتی در پارس آباد خبر داد و گفت: ساختمان امور مالیاتی با ۹۱ درصد و ساختمان پزشکی قانونی با ۷۴ درصد پیشرفت فیزیکی توسط این اداره کل در حال اجراست.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل به پیشرفت ۸ درصدی مصلی در حال احداث پارس آباد اشاره کرد و گفت: در سال جاری مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار برای این پروژه مصوب شده و این در حالی است که تنها ۳۶ میلیون تومان آن تخصیص یافته است.

محبت خواه با اشاره به تکمیل طرح تفصیلی شهر پارس آباد تاکید کرد: برای تهیه طرح‌های تفصیلی شهرها باید مطالبات مردم و شهرداری‌ها مورد مطالعه قرار گیرد تا تغییرات طرح پس از تصویب به حداقل برسد.

وی همچنین به وضعیت واحدهای مسکن مهر پارس آباد اشاره کرد و گفت: تعداد یک هزار و ۱۰۰ واحد از مجموعه مسکن مهر این شهرستان در قالب فاز اول پروژه افتتاح و تحویل متقاضیان شده و فاز دوم به تعداد یک هزار و ۲۹۶ واحد در حال اجراست.

محبت خواه ادامه داد: جهت تکمیل آماده‌سازی و اجرای محوطه‌سازی مجموعه مسکن مهر پارس آباد هر متقاضی می‌بایست مبلغ ۹ میلیون تومان پرداخت کند.

وی از ساخت مسجد و مدرسه در این مجموعه خبر داد و گفت: در دهه فجر امسال مسجد مجموعه به بهره‌برداری رسید و یک باب مدرسه ۱۲ کلاسه نیز با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه تخصیص دریافتی در طول سه ماه گذشته جهت ساخت و توسعه راه‌ها با مبالغ ۳ سال گذشته برابری می‌کند افزود: این آمار نشان می‌دهد راه و شهرسازی استان تا چه حد در توسعه و ایمنی شبکه حمل و نقل جاده‌ای و تامین آسایش مردم منطقه مصمم است.

محبت خواه احداث مسیر چهارخطه پارس آباد – سه راه سربند را از اولویت‌های راه و شهرسازی در این شهرستان برشمرد و گفت: مطالعات مسیر چهارخطه پارس آباد تا سه راه سربند به طول ۲۰ کیلومتر انجام شده و عملیات تعریض در ۴ کیلومتر و در یک سمت اجرا شده که در صورت مساعد بودن شرایط جوی ۴ کیلومتر بعدی نیز تکمیل خواهد شد.

وی اعتبار مورد نیاز جهت تکمیل این محور را ۳۰ میلیارد تومان بیان کرد و گفت: تاکنون حدود ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار از محل تبصره ۱۸۰ برای این پروژه تامین شده که در صورت تخصیص نسبت به مناقصه قطعات دیگر اقدام خواهد شد.

نظر شما