شناسهٔ خبر: 19649 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

رئیس مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی اعلام كرد:

هشدار نسبت به خرید ویلا در سفرهای نوروزی/ پاسخگویی شبانه‌روزی وزارت راه و شهرسازی در ایام نوروز

قاسم بي نياز رئیس مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی از آمادگی پاسخگویی وزارت راه و شهرسازی در تمام ساعات شبانه روز در ایام نوروز به شهروندان خبر داد و ضمن هشدار وزارت راه و شهرسازی به خریداران ویلا گفت: كاركنان از طریق شماره تلفن‌های ۱۴۱ اطلاعات راه‌ها، ۱۳۴ هواشناسی، ۱۵۳۹ اطلاعات قطارها، ۱۹۹ اطلاعات پروازها و شماره ۱۵۵۰ امداد دریایی در بنادر را پاسخ می‌دهند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سید قاسم بی نیاز با اشاره به اینكه تلفن‌های گویای وزارت راه و شهرسازی در زمینه هواشناسی، وضعیت راه‌های كشور، حركت قطارها و هواپیماها به صورت شبانه روزی در ایام نوروز آماده پاسخگویی به شهروندان است، اظهار داشت: تلفن ۵۱۴۹ آماده پاسخگویی به مسافران ریلی در زمینه فروش بلیت، اعلام برنامه حركت قطارها ، اطلاعات موجودی و اطلاعات آژانس‌ها و .... است و اطلاعات حركت قطارها از شماره ۱۵۳۹ قابل پیگیری است.

وی افزود: تلفن ۱۳۴ هواگوی سازمان هواشناسی وزارت راه و شهرسازی نیز آماده پاسخگویی به شهروندان در زمینه وضعیت هوای تمام نقاط و راههای كشور، اطلاعیه های هواشناسی و توصیه به شهروندان است.

رئیس مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت راه وشهرسازی تصریح كرد: مسافران جاده ای نیز به منظور كسب اطلاعات در مورد وضعیت جاده ها، مسافت ها و انتخاب بهترین مسیر و دیگر موارد می‌توانند با شماره تلفن ۱۴۱ در تهران تماس بگیرند. همچنین با شماره تلفن ۰۲۱-۸۸۹۲۵۲۵۲ از سراسر كشور می توان وضعیت راه‌های كشور را از طریق تلفن و یا نمابر دریافت كرد و سامانه اطلاع رسانی www.۱۴۱.ir نیز آخرین اطلاعات حوزه‌ راه‌ها را ارئه می دهد.

وی ادامه داد: شماره دریافت پیامك ۳۰۰۰۱۴۳ و شماره ارتباط مستقیم ۸۸۸۰۴۴۰۰ آماده دریافت شكایات مردمی در زمینه قیمت بلیت ناوگان برون شهری جاده ای است.

بی نیاز تاكید كرد: سامانه تلفن گویای ۱۹۹ نیز پاسخگوی اطلاعات پرواز در زمینه دریافت اطلاعات و جدول زمانی پروازها است. مسافران و استقبال كنندگان می‌توانند قبل از حركت از منزل در تماس با این شماره تلفن از ساعت پرواز اطمینان حاصل كنند. همچنین مسافران فرودگاه امام خمینی (ره) برای اطلاع از آخرین وضعیت پروازها می توانند با شماره ۰۹۶۳۳ تماس بگیرند.

رئیس مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت راه وشهرسازی ضمن هشدار به مسافران نسبت به خرید اینترنتی بلیت هواپیما از سایت های غیرمجاز اظهارداشت: خرید بلیت اینترنتی هواپیما فقط از طریق سایت های مربوط به شركت هواپیمایی فعال مجازاست و سایر سایت های فروش اینترنتی بلیت مورد تایید سازمان هواپیمایی كشوری نیست.

وی اعلام كرد: سامانه پیامك مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت راه وشهرسازی به شماره ۳۰۰۰۷۰۷۰ و شماره تلفن ۸۲۲۴۴۰۹۰ آماده دریافت پیام‌های شهروندان در حوزه وزارت راه و شهرسازی است.

رئیس مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت راه وشهرسازی در پایان سفری ایمن برای تمامی مسافران آرزو ‌كرد.

یادآوری می‌شود شهروندان برای دریافت اطلاعات كامل در زمینه راه‌های كشور، قطارها، هواپیماها و وضعیت هوای كلیه مسیرها می توانند به پایگاه اینترنتی وزارت راه و شهرسازی مراجعه و از طریق این سایت از لینك سایتهای سازمانها و شركت‌های تابعه وزارتخانه استفاده كنند.

هشدار وزارت راه و شهرسازی به خریداران ویلا در سفرهای نوروزی

رئیس مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی درباره خرید ویلا و زمین در شهر‌های شمالی بدون در نظر داشتن شرایط لازم در ایام نوروز هشدار داد.

سیدقاسم بی نیاز اعلام كرد: متاسفانه برخی افراد سودجو، زمین‌های دارای كاربری كشاورزی را به ویژه در استان های شمالی بدون مجوز از مراجع ذی‌صلاح تفكیك می كنند و به معرض فروش می گذارند و حتی در مواردی پس از ساخت غیرقانونی ویلا آن را می فروشند.

وی افزود: این موضوع موجب شده است بخش قابل توجهی از آگهی های نشریات به فروش زمین‌ها و ویلاهای فاقد اسناد مالكیت و مجوز ساخت اختصاص یابد كه وزارت راه و شهرسازی به هموطنان توصیه می‌كند دقت لازم را به هنگام خریداری این املاك به كار گیرند.

بی نیاز تصریح كرد: در این زمینه استعلام از اداره كل راه و شهرسازی، مشورت با مشاور حقوقی و دیدن اسناد لازم برای خرید زمین و ویلا توصیه می‌شود.

وی با اشاره به نامه دادستان كل كشور در تاریخ ۱۰ اسفند سال جاری در رابطه با لزوم اتخاذ تدابیر و تمهیدات پیشگیرانه برای كاهش تصرفات و تجاوزات به اراضی دولتی در ایام تعطیلات نوروزی تصریح كرد: وزارت راه وشهرسازی از مدیران كل راه و شهرسازی استان‌‌ها درخواست كرده است كه ضمن تعامل و هماهنگی با رؤسای محترم كل دادگستری استان و برگزاری جلسه فوق‌العاده شورای حفظ حقوق بیت‌المال، نحوه اقدام شعب ویژه، گشت‌زنی نیروهای كشیك و نهایتاً اثرات و نتایج حاصله را برای مشاور وزیر و نماینده تام‌الاختیار در شورای حفظ حقوق بیت‌المال ارسال كنند.

یادآوری می‌شود در تعطیلات نوروزی با مسافرت هم وطنان به ویژه به مناطق شمال كشور،افراد فرصت طلب و سودجو مبادرت به فروش زمین‌های كشاورزی به عنوان ویلا و یا با كاربری مسكونی و تجاوز به اراضی بیت المال می نمایند كه بایستی اطلاع رسانی لازم در این خصوص صورت گیرد.

نظر شما