شناسهٔ خبر: 19880 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

نخستین قطار گردشگران خارجی ۱۷ فروردین وارد ایران می شود

قطار - قطار گردشگران اروپایی - ورود عقاب طلایی ؛ نخستین گروه قطار مجارستانی به ايستگاه راه آهن تهران معاون مسافری شرکت راه آهن گفت: نخستین قطار گردشگران خارجی ۱۷ فروردین وارد ایران می شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، محمد راشدی اظهارداشت: در دو سال اخیر ناوگان ریلی جمهوری اسلامی ایران بنا به ضرورت و اهمیت حوزه گردشگری خارجی به این مهم ورود داشته و در این ارتباط سال گذشته تعدادی از تورهای خارجی از کشورهای اورپایی، آمریکا، روسیه، ترکیه، اندوزی و مالزی با استفاده از این ناوگان به ایران سفر کردند.

معاون مسافری شرکت راه آهن در ادامه با اشاره به ظرفیت ریلی راه آهن جمهوری اسلامی در نوروز ۹۵ اظهار داشت: برای ایام نوروز راه آهن جمهوری اسلامی ایران، ظرفیت برای جابه جایی یک میلیون و ۸۶۰ هزار نفر صندلی ایجاد کرده است.

وی به اقدامات راه آهن برای تسهیل در رفت و آمد مسافران با ناوگان ریلی اشاره کرد و گفت: برای نوروز امسال یک میلیون و ۸۶۰ هزار نفر صندلی فراهم شده است.

به گفته راشدی بیشترین آمار تردد قطارهای ناوگان ریلی در مسیر تهران - مشهد و برعکس خواهد بود و پس از آن مسیر جنوب و اهواز در صدر بیشترین ترددهای ریلی قرار خواهند داشت.

معاون مسافری شرکت راه آهن در ادامه نوسازی ناوگان ریلی با از رده خارج کردن واگن هایی با عمر بالا را از اولویت های در دستورکار راه آهن جمهوری اسلامی ایران مطرح کرد و بیان داشت: در این ارتباط در سال ۹۵ واگن هایی با عمر بالای ۵۰ سال را خارج می کنیم.

نظر شما