شناسهٔ خبر: 20006 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

سرهنگ قاسمیان در گفتگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی خبرداد:

جان‌باختن ۲۳۰ نفر بر اثر تصادفات رانندگی در دور نخست سفرهای نوروزی/ سهم ۴۰ درصدی واژگونی خودروها در سوانح/ عدم رعایت حق تقدیم، خستگی و انحراف؛ ۳ عامل اصلی تصادف‌ها

قاسمیان جانشین پلیس راه کشور از جان‌باختن ۲۳۰ نفر بر اثر تصادفات رانندگی در دور نخست سفرهای نوروزی خبر داد و گفت: ۴۰ درصد از تصادفات به دلیل خروج از جاده و واژگونی خودروها رخ داد که ناشی از خستگی و خواب‌آلودگی رانندگان است.

سرهنگ قاسميان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با تشریح وضعیت تصادفات و تلفات رانندگی در دور نخست سفرهای نوروزی گفت: از تاریخ ۲۵ اسفند ۹۴ تا روز جمعه ۶ فروردین که دور نخست سفرهای نوروزی را پشت سر گذاشتیم متاسفانه ۲۳۰ نفر بر اثر تصادفات رانندگی در جاده‌های کشور جان خود را از دست داده‌اند.

وی با بیان اینکه اکثر تصادفات در۳۰ کیلومتری شهرها به وقوع پیوست، ادامه داد: ۴۰ درصد از تصادفات به دلیل خروج از جاده و واژگونی خودروها رخ داد که ناشی از خستگی و خواب‌آلودگی رانندگان است.

جانشين پليس راه کشور با تاکید بر اینکه علت اصلی تصادفات عدم رعایت حق تقدیم، خستگی و انحراف به طرفین جاده‌ از سوی رانندگان بود گفت: میزان تلفات رانندگی در دور نخست سفرهای نوروزی نسبت به مدت مشابه در نوروز ۹۴ تفاوت محسوسی نداشته و تنها حدود یک‌درصد کاهش را نشان می‌دهد.

سرهنگ قاسمیان همچنین درباره میزان تاثیرگذاری نرخ جریمه‌های جدید گفت: با توجه به اینکه این نرخ‌ها در نوروز امسال اعمال شده هنوز تاثیر قابل توجهی در تغییر رفتار رانندگان نداشته است.

پیش از این سرهنگ حمیدی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی گفته بود: «در نوروز۹۴ شاهد ۱۳۰۳ فقره واژگونی در جاده‌های کشور بودیم که خودروها پس از خروج از مسیر اصلی واژگون و سرنشینان آنها مجروح شدند یا جان باختند لذا امسال تمرکز پلیس بر مقوله جلوگیری از واژگونی‌ها خواهد بود.»

وی همچنین گفته بود:«یکی از مشکلاتی که می‌تواند موجب واژگونی خودروها شود خستگی و خواب آلودگی رانندگان است که مردم باید با توقف‌های ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بعد از هر دو ساعت رانندگی این موضوع را فرهنگ‌سازی کنند.»

نظر شما