شناسهٔ خبر: 20210 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

در نوروز ۹۵ انجام شد؛

تردد بیش از ۴.۷ میلیون مسافر از بنادر استان هرمزگان/ انجام حدود ۴ هزار سفر دریایی از بندر خرمشهر در نوروز ۹۵

سفر دریایی در ایام نوروز ۹۵ مجموع حجم تردد مسافرین در بنادر استان هرمزگان و بندر خرمشهر ۴ میلیون و ۷۶۸ هزار و ۱۴۶ مسافر اعلام شده و این آمار گفته شده تا ۱۱ فروردین ماه سال جاری است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، در ایام نوروز ۹۵ مجموع حجم تردد مسافرین در بنادر استان هرمزگان و بندر خرمشهر ۴ میلیون و ۷۶۸ هزار و ۱۴۶ مسافر اعلام شده و این آمار گفته شده تا ۱۱ فروردین ماه سال جاری است.

تردد بیش از ۴.۷ میلیون مسافر از بنادر استان هرمزگان طی نوروز ۹۵

اجراء طرح مسافری نوروز در بنادر استان هرمزگان از ۲۵ اسفند تا ۱۰ فروردین ۹۵ ادامه داشته است. در این مدت یاد شده از ۱۴ بندر فعال استان هرمزگان ٤میلیون و ٧٢٠ هزار و ٥٢٥ نفر سفر از طریق به مقصد جزایر خلیج فارس و بالعکس تردد کرده اند.

در این مدت یاد شده حدود ۴۷ هزار و ۴۵۰ خودرو از طریق شناور های لیدینگ کرافت در مسیر های دریایی جابه جا شده است.

در این ۱۵ روز گذشته در مجموع حدود یک میلیون نفر از شناورهای تفریحی و گردشگری برای انجام گشت های دریایی استفاده کردند همچنین نزدیک به ٩٢ هزار مورد تردد شناورهای دریایی در بنادر این استان به انجام رسید.

از ۲۵ اسفند تا ۱۰ فروردین ۹۵، ١١٦ هزار و ١٦٤ سفر دریایی(تردد شناور) در مسیرهای مجاز اعلام شده بین بنادر و جزایر استان هرمزگان صورت گرفته است.

طبق آمار آرائه شده بیشترین حجم جابجایی خودرو و مسافر از ابتدای اجرای طرح نوروزی ٩٥ تاکنون مربوط به روز ششم فروردین به عنوان پرترافیک ترین و شلوغ ترین روز طی تعطیلات نوروزی ٩٤ است که طی این روز، در مجموع ٥٢٦ هزار نفر سفر انجام شد.

تردد حدود ۴ هزار سفر دریایی از بندر خرمشهر در نوروز ۹۵

اجراء طرح مسافری نوروز در بندر خرمشهر از تاریخ ۱۵ اسفند ۹۴ شرع شده است. طبق آمار ارائه شده بیش از ٣ هزار و ٩٨٤ سفر دریایی در بندرخرمشهر تا ۱۰ فروردین صورت گرفته است. همچنین بیش از ٤٧ هزار و ٦٢١ مسافر نوروزی از شناورهای تفریحی برای گشت دریایی در رودخانه های اروند و کارون بهره مند شدند.

طبق گفته های مدیرکل بندر خرمشهر یک هزار و ٩٧٨ مسافر به کشورهای کویت و عراق تردد داشته اند.

نظر شما