شناسهٔ خبر: 20320 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

توکلی در گفتگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی خبر داد:

اولویت اجرای پروژه‌های قطارهای حومه‌ای شهرهای جدید در سال ۹۵/ راه‌اندازی آزمایشی قطار حومه‌ای هشتگرد تا پایان امسال

قطار حومه‌ای مدیرکل دفتر حمل و نقل و ترافیک شرکت عمران شهرهای جدید در تشریح اولویت‌ها و برنامه‌های احداث قطارهای حومه‌ای در این شهرها اعلام کرد: درصورت تأمین اعتبارات لازم پروژه قطار حومه‌ای شهر جدید هشتگرد به صورت آزمایشی تا پایان امسال راه‌اندازی خواهد شد.

محمدرضا توکلی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در تشریح اهداف و برنامه‌های دفتر حمل و نقل و ترافیک شرکت عمران شهرهای جدید در سال ۹۵ اعلام کرد: اگر اعتبار کافی تأمین شود می‌توانیم با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده، قطار حومه‌ای شهر جدید هشتگرد را به صورت آزمایشی در پایان سال جدید راه اندازی کرده و در سال ۹۶ به بهره‌برداری کامل برسانیم.

توکلی در ادامه از برنامه‌ریزی‌هایی در سال جدید با هدف افتتاح پروژه قطار برقی شهر جدید بهارستان در پایان سال ۹۶ خبر داد و گفت: در کنار این امر مطالعه پروژه‌های چهار شهر جدید دیگر شامل پردیس، صدرا، سهند و مجلسی نیز در سال ۹۵ در دستور کار قرار دارد که در شهرهای جدید از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی ضمن ابراز امیدواری درخصوص تکمیل مطالعات اعلام شده در سال ۹۵ و آغاز عملیات اجرایی قطارهای برقی صدرا و پردیس در سال ۹۶ اعلام کرد: در تلاش هستیم تا در سال جدید بحث دوخطه کردن محور تهران- اسلام شهر – پرند را با مشارکت شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی تا پیش از راه اندازی مترو شهر جدید پرند به اجرا درآوریم تا در این مدت ساکنان مناطق نام برده بتوانند از سیستم حمل و نقلی ریلی نیز بهره‌مند شوند.

به گفته مدیرکل دفتر حمل و نقل و ترافیک شرکت عمران شهرهای جدید اتصال ریلی شهر جدید بینالود و همچنین شهر جدید اندیشه به شبکه راه آهن کشور نیز از برنامه‌های شرکت عمران در سال جدید خواهد بود.

توکلی در پایان از انقاد قرارداد پروژه قطار حومه‌ای گلبهار خبر داد و افزود: اجرا و پیگیری این پروژه نیز در سال ۹۵ یکی دیگر از اهداف مهم ما در این مدت زمان به شمار خواهد رفت./

نظر شما