شناسهٔ خبر: 20354 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

فرمانده گارد و انتظامات منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی:

دروازه طلایی اقتصاد ایران میزبان ۴۵۰۰ نفر گردشگر و مسافر نوروزی

بندر شهید رجایی فرمانده گارد و انتظامات منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از بازدید بالغ بر ۴۵۰۰ نفر گردشگر و مسافر از بزرگترین بندر تجاری کشور در ایام تعطیلات نوروزی سال ۹۵ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، روح‌اله شاعلیا ضمن اعلام این خبر افزود: تجزیه و تحلیل‌های آماری حاکی از این موضوع است که ۴ هزار و ۵۱۳ نفر از هموطنان از طریق یک‌هزار و ۱۱۶ دستگاه خودرو سواری و اتوبوس از بزرگترین بندر تجاری کشور در ۱۳ روز از تعطیلات نوروزی امسال دیدن کرده‌اند.

 وی ادامه داد: میهمانان نوروزی به همت تیم‌های گشت گارد و انتظامات و همکاران روابط عمومی، ضمن بازدید از بخش‌های مختلف بندر و آشنایی با نحوه تخلیه و بارگیری کالا، در جریان آخرین دستاوردهای صنعت پرافتخار حمل و نقل دریایی ایران نیز قرار گرفتند و ضمن ارایه توضیحات شفاهی، اطلاعات مربوطه نیز در قالب کتابچه و بروشور در اختیار بازدیدکنندگان قرار گرفت.

به گفته فرمانده گارد و انتظامات منطقه ویژه اقتصادی بندر شهیدرجایی، اجرای این بازدیدها در قالب سازماندهی خودروهای شخصی و تورهای گردشگری انجام شد.

شاعلیا افزود: بیشترین حجم بازدید کنندگان دروازه طلایی اقتصاد ایران با تردد ۱۱۵ دستگاه خودرو حامل ۵۰۶ نفر در روز ششم فروردین انجام شد.

این مقام مسئول یادآور شد: طرح ساماندهی بازدیدهای میهمانان نوروزی از بندر شهیدرجایی به عنوان بزرگترین بندر تجاری کشور از یکم تا سیزدهم فروردین ۹۵ اجرایی شد.

گفتنی است، بندر شهیدرجایی با بهره‌مندی از ۴۰ پست اسکله و با در اختیار داشتن بزرگترین و پیشرفته‌ترین ترمینال‌های کانتینری کشور با ظرفیت ۳,۳ میلیون TEU کانتینر در سال، بیش از ۵۳ درصد عملیات حمل کالاهای کل بنادر و همچنین بیش از ۸۰ درصد عملیات کانتینری کشور را بر عهده دارد که بر همین اساس به دروازه طلایی اقتصاد ایران شناخته می‌شود. 

این بندر که به لحاظ حجم عملیات به عنوان بزرگترین بندر تجاری ایران نیز شناخته می‌شود، در فاصله ۲۳ کیلومتری غرب بندرعباس واقع شده و با بیش از ۲۴۰۰ هکتار وسعت، از ظرفیت پذیرش سالانه حدود ۹۰ میلیون تن کالا برخوردار است.

نظر شما