شناسهٔ خبر: 20577 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی فارس مطرح کرد؛

حمایت از سرمایه‌گذاری در بحث تولید مصالح نوین ساختمانی/ ورود غیرحرفه‌ای‌ها به ساخت و ساز موجب تضعیف صنعت ساختمان شد

نشست مدیرکل راه و شهرسازی فارس گفت: از سرمایه گذاری در بحث تولید مصالح نوین و استاندارد ساختمانی در کشور حمایت می‌کنیم.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی فارس، مهندس مقبلی در دیدار با هیأت مدیره انجمن انبوه‌سازان استان فارس افزود: امروز در صنعت ساختمان کمبودهایی وجود دارد که می‌طلبد در این راستا اقدامات جدی‌تری انجام شود.

وی خاطرنشان ساخت: انبوه سازان باید برای تولید مصالح با کیفیت و تکنولوژی روز ورود کنند و در این زمینه سرمایه‌گذاری نمایند تا صنعت ساختمان از این رکود خارج گردد.

مدیرکل راه و شهرسازی فارس تصریح کرد: متأسفانه در سال‌های گذشته غیرحرفه‌ای‌ها به حرفه ساخت و ساز ورود کردند و سبب ضعیف شدن ساخت و سازها شدند.

مهندس مقبلی گفت: در زمینه صنعت ساختمان هزینه‌های بسیاری صرف می گردد که ثروت زیادی از این کشور است به همین دلیل باید در زمینه فنی و مالی برنامه‌ریزی با دقت نظر بالا انجام شود که هزینه‌ها اتلاف نشود.

وی نگاه امروز جامعه را به انجمن انبوه سازان نگاه به جمعی دانست که سال ها تخصص و تجربه کسب کرده اند و اذعان داشت: هرکاری باید به دست متخصص آن کار انجام شود و کار ساخت و ساز نیز باید به دست انبوه سازان انجام پذیرد و ما از این امر حمایت می کنیم.

در ادامه نیز مهندس فروتن رییس هیأت مدیره انجمن انبوه‌سازان استان فارس افزود: حضور و فعالیت انبوه‌سازان زمانی موثر است که حمایت دولتی وجود داشته باشد.

وی تصریح کرد: درخواست انجمن انبوه‌سازان از مجموعه وزارت راه و شهرسازی حمایت از ساخت و ساز اصولی است که هم بحث برگشت سرمایه و هم بحث اشتغال را به دنبال دارد.

نظر شما