شناسهٔ خبر: 20633 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

گزارش خبرگزاری فرانسه از دلایل سفر نمایندگان بوئینگ به تهران؛

سخنگوی بوئینگ: درک بهتری از وضعیت فعلی ناوگان هوایی ایران به دست آوردیم/ تلاش بوئینگ برای جلب نظر دولت آمریکا

بویینگ سخنگوی بوئینگ با اشاره به سفر اخیر نمایندگان این شرکت به تهران گفت: بوئینگ درباره توانمندی‌های هواپیماهای مسافربری تجاری خود و خدمات پس از فروش با ایرلاین‌های ایرانی‌ای که از نظر دولت آمریکا مجاز هستند، گفت و گو کرده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی تسنیم به نقل از رویترز نوشت: دبیر اتحادیه شرکت های هوایی ایران گفت، هیئتی از بوئینگ برای گفت و گو درباره فروش هواپیما به ایران سفر کرده است. این شرکت آمریکایی قصد دارد اطمینان حاصل کند که از ایرباس، رقیب اروپایی اش در بازار ایران عقب نمانده است.

در همین حال، خبرگزاری فرانسه گزارش داد، پس از انجام این گفت و گوها با شرکت های ایرانی، شرکت بوئینگ روز دوشنبه موضعی محتاطانه اتخاذ کرده است. این شرکت آمریکایی گفته، از این گفت و گوها برای فهمیدن اینکه ایرلاین های ایرانی چه نیازهایی دارند و توانمندی های هواپیمایی این کشور پس از دهه ها تحریم چیست استفاده کرده است.

جان درن، سخنگوی بوئینگ گفت: «بوئینگ درباره توانمندی های هواپیماهای مسافربری تجاری خود و خدمات پس از فروش با ایرلاین های ایرانی ای که از نظر دولت آمریکا مجاز هستند، گفت و گو کرده است.»

این نشست ها «ما را قادر ساخت تا درک بهتری از وضعیت فعلی ناوگان هوایی آنها، ساختار مسیرهای هوایی آنها و طرح های آنها برای فعالیت های آینده پیدا کنیم.»

درن افزود، بوئینگ برای انعقاد قرارداد فروش هواپیما با ایران همچنان به جلب موافقت دولت آمریکا نیاز دارد.

«در ارتباط با نشست های اولیه ما با ایرلاین های ایرانی، ما درک می کنیم که وضعیت در منطقه پیچیده و در حال تغییر است و ما به پیروی از هرگونه دستورالعمل های به روز شده دولت آمریکا ادامه خواهیم داد.»

نظر شما