شناسهٔ خبر: 20778 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

رییس کمیته عمران شورای شهر تهران مطرح کرد:

کنترل کیفیت ساختمان وظیفه سازمان نظام مهندسی است/ فرصت یک هفته‌ای برای حل اختلاف شهرداری و سازمان نظام مهندسی

شهر تهران رییس کمیته عمران شورای شهر تهران از فرصت یک هفته‌ای شورای شهر برای حل اختلاف سازمان نظام مهندسی و شهرداری تهران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از ایسنا، اقبال شاکری با اعلام خبر جزئیات جلسه مسئولان مدیریت شهری با سازمان نظام مهندسی در خصوص حل اختلاف پیش آمده بین شهرداری تهران و سازمان نظام مهندسی، گفت: بر اساس آخرین تصمیمات انجام شده در جلسه روز گذشته و از آنجا که دیوان عدالت اداری یک ماه تصمیم در خصوص این اختلاف را صادر کرده است مسئولان این دو سازمان تصمیمات جدیدی را اخذ کردند.

وی با اشاره به ۱۱ مورد اختلاف بین شهرداری و سازمان نظام مهندسی، گفت: قرار شد کارگروهی متشکل از مسئولان نظام مهندسی و شهرداری تهران طی یک هفته نسبت به ایجاد سامانه‌های لازم در خصوص حل این مشکل ایجاد شود.

رییس کمیته عمران شورای شهر تهران با بیان اینکه مقرر شد که این یک هفته هیچ کدام از طرفین نسبت به صدور پروانه و جواز ساخت اقدام نکنند، گفت: در این جلسه نمایندگانی از وزارت راه، استانداری، شورای شهر و مسئولان سازمان نظام مهندسی و معاونت شهرسازی شهرداری تهران و همچنین هیات پنج نفره حل اختلاف حضور داشتند.

شاکری درباره موارد مورد اختلاف در زمینه عدم کنترل کیفیت ژئوتکنیک خاک که موجب ناایمن شدن ساختمان‌ها می‌شد، گفت: کنترل کیفیت ساختمان وظیفه سازمان نظام مهندسی است و این سازمان می‌تواند کنترل و مطالعات ژئوتکنیک را به شرکت ذی‌صلاح ارجاع دهد و اینگونه نیست که کنترل کیفیت ژئوتکنیک انجام نشود.

نظر شما