شناسهٔ خبر: 20797 - سرویس شرکت‌ها
نسخه قابل چاپ

تلاش امدادرسانان در ۱۲ استان/ امدادرسانی به سیل‌زدگان در غرب و جنوب‌غرب کشور در ۷۲ ساعت اخیر

خسارت سیل با گذشت ۷۲ ساعت از وقوع سیلاب در ۱۲ استان‌ کشور، امدادرسانی به مناطق سیل‌زده و نجات و اسکان سیل‌زدگان در حالی ادامه دارد که هنوز راه‌های ارتباطی برخی روستاها قطع است.

به گزارش پایگاه خبری وزرات راه و شهرسازی به نقل از ایسنا، بارش سه روزه باران در غرب و جنوب‌غرب کشور اگر چه قربانی بالایی نداشت اما خسارات زیادی را به بخش باغی، کشاورزی و مسکونی وارد کرد. بارشی که گرچه از شدت آن کاسته شده اما از عصر جمعه مسیر شمال شرق کشور را در پیش خواهد گرفت و با عبور از تهران، قزوین، البرز، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و ... در خراسان شمالی، خراسان رضوی و شمال سمنان قدرت نمایی خواهد کرد، پیش‌بینی که با ابلاغ سازمان مدیریت بحران امدادگران این استان‌ها را نیز به حالت آماده‌باش درآورده است.

مرتضی اکبرپور، معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور درباره آخرین وضعیت امدادرسانی به سیل‌زدگان در غرب و جنوب‌غرب کشور گفت: از حدود ۷۲ ساعت پیش بارش‌ها در نقاط جنوب غربی کشور آغاز شده و تا ساعتی پیش نیز ادامه داشت اما در حال حاضر طبق پیش‌بینی هواشناسی این سامانه بارشی به سمت شمال شرق کشور در حال حرکت است. سازمان مدیریت بحران طبق اخطاریه‌های قبلی هواشناسی هشدارهای لازم را به دستگاه‌های امدادی و خدماتی داده و پیش از شروع بارندگی آنان را به حالت آماده باش درآورده بود.

وی با بیان اینکه در مجموع سه استان خوزستان، ایلام و لرستان دارای بیشترین بارندگی و خسارات ناشی از جاری شدن سیلاب هستند و امدادگران نیز همچنان در این مناطق در حال امدادرسانی به شهروندان‌ هستند، گفت: از دستگاه‌های ارزیاب خواسته‌ایم که هرچه سریع‌تر ارزیابی‌های خود از خسارات ناشی از سیل را به سازمان مدیریت بحران اعلام کنند تا اقدامات لازم در این زمینه انجام شود. متاسفانه در پی این حادثه دو تن جان خود را از دست داده اند. یک نفر جوانی ۲۲ ساله و چوپان بود که در لرستان به دلیل اصابت صاعقه جانش را از دست داد و دیگری نیز زنی بود که در باغ شخصی‌اش در ایلام به رودخانه افتاده و متأسفانه جان خود را از دست داده است.

اکبرپور با اشاره به قطعی ارتباط جاده‌های روستایی، اظهارکرد: برخی از روستاها به دلیل تخریب پل‌های ارتباطی یا جاده‌های ارتباطی ، ارتباط‌شان با یکدیگر یا مرکز قطع شده که البته اقدامات لازم برای بازگشایی مسیر انجام شده است، در برخی از روستاهای مناطق سیل زده نیز با توجه به اخلال پیش آمده در شبکه آبرسانی،‌ آبرسانی به روستائیان انجام شده است.

وی درباره وضعیت سد دز و سرریز شدن آن نیز گفت: رهاسازی آب سد در حال مدیریت است و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد. البته با توجه به عبور سامانه بارشی به سمت شمال شرق کشور هشدارهای لازم در این زمینه به مدیران کل بحران و استان‌هایی که احتمال بروز سیل در آنها وجود دارد داده شده و دستگاه‌های امدادی نیز به حالت آماده باش درآمده‌اند اما از شدت این سامانه به مرور کاسته خواهد شد.

آماده‌باش ۱۴ استان درپی هشدار هواشناسی

سیدمصطفی مرتضوی، سخنگوی سازمان امداد و نجات از آماده باش ۱۰۰درصدی امدادگران و نجاتگران در پی هشدار سازمان هواشناسی برای بارشهای شدید در ۱۴ استان خبر داد و به ایسنا گفت: به دنبال هشدار سازمان هواشناسی نسبت بارش شدید باران و تگرگ، وزش شدید باد، بارش برف و مه غلیظ در محورهای کوهستانی امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر جهت ارایه خدمات بموقع و موثر در استان‌های تحت تاثیر، در اماده باش کامل هستند و با توجه به پیش بینی‌های سازمان هواشناسی برای شدت بارش‌ها در شمال و شرق خوزستان، شمال بوشهر، شمال هرمزگان، مناطق مرکزی کرمان، لرستان، کهگیلویه‌، چهارمحال، غرب فارس و مناطق شمالی استان های قزوین، البرز و تهران، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و شمال سمنان سازمان امداد و نجات با توان کامل در این استانها در آماده باش است.

وی همچنین در تشریح عملیات سیل و آبگرفتگی طی ٧٢ ساعت گذشته گفت: ١٢استان لرستان، ایلام، کرمانشاه، فارس، خوزستان، چهارمحال، همدان، اصفهان، خراسان شمالی و رضوی، کردستان و آذربایجان شرقی تحت تاثیر سیل و آبگرفتگی قرار دارند و بر این اساس از حدود ۷۲ ساعت گذشته ١٣٦شهر، روستا و مناطق عشایرنشین مورد امدادرسانی قرار گرفته اند.

وی امدادرسانی به ۵۶۰۰ نفر از سیل زدگان را مورد اشاره قرار داد و افزود: همچنین با برپایی ۵۴۸ دستگاه چادر امدادی ۲۵۰۰ تن از سیل زدگان اسکان اضطراری یافتند. همچنین ۱۱ تن به مناطق امن منتقل شدند که نجات پنج نفر از آنها طی سه سورتی پرواز صورت گرفته است.

به گفته مرتضوی، ۶تن از مصدومان سیل و ابگرفتگی اخیر جهت دریافت خدمات لازم به مراکز درمانی منتقل شدند که انتقال سه تن از آنها طی شش سورتی پرواز صورت گرفته است.همچنین تخلیه اضطراری شش روستا(۲۰۰ نفر) در نهاوند نیز انجام شده و ۳۰ دستگاه خودرو نیز از مسیر سیلاب رهاسازی شدند. تخلیه آب از ۳۲۵ واحد منزل مسکونی توسط امدادگران هلال احمر صورت گرفت. در حال حاضر نیز امدادرسانی در استانهای خوزستان، لرستان، کرمانشاه،ایلام، چهارمحال و اصفهان ادامه دارد.

انتقاد از امدادگران!

صیدعیسی دارایی، نماینده اندیمشک در مجلس همزمان با اقدامات امدادگران در مناطق سیل‌زده از عملکرد هلال احمر در رسیدگی به وضعیت سیل‌زدگان این منطقه انتقاد کردو به ایسنا گفت: متأسفانه مسئولان مربوطه و به ویژه هلال احمر تا این لحظه وضعیت روستاهایی که در مسیر رودخانه دز قرار داشته‌ و متحمل خسارات زیادی شده‌اند را رسیدگی نکرده است.

وی با تأکید بر ضرورت رسیدگی فوری به وضعیت کشاورزانی که متحمل خسارات سنگینی از ناحیه سیل شده‌اند، گفت: باید هرچه سریع‌تر وضعیت بیمه این کشاورزان و مردمی که از این راه ارتزاق می‌کردند مورد بررسی و رسیدگی قرار گیرد.

محمد تقی‌زاده، مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان نیز از آمادگی مدارس روستایی و شهری هم مسیر کارون برای اسکان سیل زدگان احتمالی خبر داد و با اشاره به آماده باش کامل نیروهای آموزش و پرورش در مدارس روستایی شهرهای دزفول، شوش، اندیمشک، باوی، آبادان و دیگر مناطق در معرض خطر استان، به ایسنا گفت: تاکنون حدود ۲۰۰۰ نفر در مجتمع ورزشی شهید ناحی دزفول و ۱۵۰ نفر در مدارس شهر امام، از شهرهای اقماری دزفول اسکان داده شدند.

وی با تاکید بر این‌که هیچ مدرسه‌ای در جریان جاری شدن سیل آسیب ندیده است، اظهار کرد: طبق گزارش‌های رسیده از شهرهای مختلف، شرایط تحت کنترل ستاد بحران است و تنها در دزفول عشایر اطراف رودخانه دچار مشکل شده‌اند که در مجتمع ورزشی ناحی آموزش و پرورش اشکان داده شدند. در شهر شوش هم مدارسی برای اسکان در نظر گرفته شده است.

تقی‌زاده افزود: مدیران و عوامل مدارس در روستاها ضمن حفاظت فیزیکی مدارس، با عوامل ستاد بحران، فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها و دهیاری‌ها برای اسکان روستاییان سیل‌زده همکاری دارند و شب گذشته در حال خدمت رسانی و نصب چادر برای سیل زدگان بودند.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان اظهارنظر در مورد تعطیلی مدارس در روز شنبه را به تصمیم ستاد بحران و ادامه شرایط آب و هوایی استان موکول کرد.

آزادبخت، مدیر راه و شهرسازی کوهدشت نیز با بیان اینکه ارتباط ۵۰ روستای شهرستان کوهدشت در اثر سیل قطع شده است، گفت: بارش باران و طغیان رودخانه‌ها ۱۱۰ کیلومتر از جاده‌های اصلی و روستایی این شهرستان را تخریب کرده است و متاسفانه در اثر جاری شدن سیل، ارتباط ۵۰ روستای شمال کوهدشت، شامل مناطق همیان و ضرون و پشت تنگ شیرز با جمعیتی بالغ بر ۸۰۰۰ نفر قطع است. در اثر سیلاب ۱۱ دستگاه پل تخریب شده و ۱۰ دستگاه پل دیگر نیاز به ترمیم دارند.

وی اضافه کرد:‌به علت سیلاب ارتباط زمینی عشایر شمال کوهدشت به طور کامل به مرکز شهرستان قطع شده و به زیرساخت‌های ارتباطی این بخش خسارت‌های زیادی وارد شده است.

قائم مقام سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر با اشاره به امداد رسانی به۳ هزار و ۴۳ حادثه دیده سیلاب در استان لرستان، اظهارداشت: ۵۱ تیم عملیاتی متشکل از ۲۱۵ امدادگر و نجاتگر در حال امدادرسانی به هموطنان سیل زده در استان لرستان، هستند.

امداد رسانی به ۳۰۴۳ حادثه دیده سیلاب در استان لرستان

مرتضی سلیمی؛ قائم مقام سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر نیز با اشاره به اینکه بارش شدید باران منجر به وقوع سیل و آبگرفتگی در شهرستان های مختلف استان لرستان شد، افزود: از روز گذشته شاهد آبگرفتگی در شهرستان‌های پلدختر، الشتر، ازنا، کوهدشت، دورود، الیگودرز، خرم آباد، بروجرد و نورآباد بوده ایم که نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر تاکنون به ۳۰۴۳ حادثه دیده سیلاب در استان لرستان امدادرسانی کرده اند.

قائم مقام سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه ۷۹۱ خانوار تا این لحظه امدادرسانی شده اند، افزود: با برپایی ٢٨٠ دستگاه چادر امدادی اسکان اضطراری سیل زدگان در استان لرستان فراهم شد.

وی به امدادرسانی نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر استان در ۶۴ شهر، روستا و مناطق عشایرنشین اشاره کرد و اظهارداشت: ۵۱ تیم عملیاتی متشکل از ۲۱۵ امدادگر و نجاتگر در حال امدادرسانی به هموطنان سیل زده در استان لرستان، هستند.

سلیمی در خصوص بکارگیری تجهیزات امدادی به منظور امدادرسانی به سیل زدگان در استان لرستان، تصریح کرد: ۳۴ دستگاه امبولانس، ۲۹ دستگاه خودروی کمک دار، ۳۲ دستگاه پمپ و موتور تخلیه آب از منازل برای امدادرسانی به سیل زدگان لرستانی به کارگیری شده است.

هشدار نسبت به بروز سیلاب در تهران

امدادرسانی به سیل زدگان در غرب و جنوب غرب کشور در حالی ادامه دارد که دو تن از مسوولان مدیریت بحران تهران نیز با استناد به گزارش هواشناسی نسبت به احتمال بروز سیلاب در تهران هشدار داده‌اند، هادی رحمتی، مدیرکل بحران استان تهران با هشدار نسبت به احتمال جاری شدن سیلاب در شمال تهران، به ایسنا طبق پیش بینی‌های هواشناسی سامانه بارشی که در جنوب غرب کشور فعال بود به سمت شمال شرق کشور در حال حرکت است و بر همین اساس پیش‌بینی هواشناسی بر این است که از بعدازظهر امروز سامانه بارشی به تهران برسد.

وی ادامه داد: بر همین اساس پیش‌بینی بارش در استان تهران به ویژه نقاط شمالی استان و ارتفاعات البرز احتمال طغیان رودخانه‌ها و جاری شدن سیلاب وجود دارد. به همین دلیل به شهروندان توصیه می‌شود از سکونت در حاشیه رودها و مسیل‌ها خوددری کنند.

مدیرکل بحران استان تهران با تأکید بر اینکه آماده‌باش در برابر سیل و اتخاذ تمهیدات لازم به دستگاه‌های اجرایی و امدادی اعلام شده است،‌ خاطر نشان کرد: حوضه آبریز استان تهران با بیش از ۹ رودخانه و مسیل در شمال تهران واقع شده اما احتمال طغیان رودخانه‌ها در ادامه مسیر و مسیل‌ها وجود دارد. از این‌رو هشدار مدیریت بحران به شهروندان این است که نه فقط در اطراف رودخانه های شمال تهران بلکه در اطراف هیچ یک از رودخانه‌های تهران مستقر نشوند.

وی با اشاره به شهروندانی که برای کوهنوردی به ارتفاعات تهران رفته‌اند، گفت: این افراد نیز بهتر است طی امروز و فردا از این اقدام صرف‌نظر کنند.

دکتر احمد صادقی رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران نیز در این‌باره به خبرنگار ایسنا،‌ گفت: با توجه به تغییر وضعیت آب و هوایی در سطح کره زمین و به تبع آن در کشور ما هشدارهای لازم طی سال‌های اخیر به دستگاه‌ها داده شده و همین امر سبب آمادگی نسبی دستگاه‌ها شده است. با این وجود کلیه دستگاه‌های امدادی و خدماتی در سطح شهر تهران را به آماده‌باش درآورده‌ایم.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به احتمال طغیان رودخانه‌های شمالی تهران و در پی آن مسیل‌ها در نقاط جنوبی، اظهار کرد: به شهروندان هشدار می‌دهیم که از استقرار در اطراف رودخانه‌های دربند، درکه، کن و... خودداری کنند.

وی با اشاره به قدرت سیلاب، خاطرنشان کرد: طبق گفته کارشناسان زمانی که ارتفاع آب به ۳۰ تا ۴۰ سانتی‌متر برسد امکان جابجا کردن یک خودروی سواری و تلفات جانی وجود دارد. از این‌رو لازم است شهروندان توصیه‌های و هشدارهای لازم را جدی بگیرند. پیش‌بینی آغاز بارش را در تهران از عصر امروز وجود دارد، اظهار کرد: این وضعیت در شمال استان و شهر تهران شدیدتر خواهد بود و تا فردا نیز ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، سخنگوی اورژانس کشور نیز ضمن تشریح آخرین وضعیت امدادرسانی و خدمات‌رسانی در استان‌های سیل‌زده از اعلام آماده باش در دانشگاه‌های علوم پزشکی چهار استان آذربایجان شرقی، همدان، شمال بوشهر و غرب استان فارس خبر داد.

خالدی درباره آخرین وضعیت خدمات‌رسانی در مناطق سیل‌زده کشور، گفت: در ۷۲ ساعت گذشته ۹ استان داشتیم که درگیر بحث سیلاب بودند و عموماً آب‌گرفتگی‌های معابر و سیلات در این مناطق رخ داده است.

وی افزود: این استان‌ها شامل لرستان،‌ ایلام، کرمانشاه، غرب فارس، شمال خوزستان، چهارمحال و بختیاری، همدان، کردستان و آذربایجان غربی بوده‌اند.

خالدی با بیان اینکه دو استان ایلام و خرم‌آباد و شهرستان دزفول درگیر شدید بحث سیلاب هستند، ادامه داد: در استان ایلام ۶۴ هزار و ۱۷۲ نفر تحت تأثیر سیلاب بوده‌اند که از این تعداد ۷۱۵۰ کودک زیر ده سال و ۳۸۰۰ فرد بالای پنجاه سال هستند. دو نقطه دهلران و مهران در استان ایلام درگیر سیلاب هستند که در این موارد ما دو مسأله بهداشت و درمان را پیش می‌بریم. در بحث بهداشت مسأله آب آشامیدنی سالم و جلوگیری از شیوع بیماری‌های واگیر را دنبال می‌کنیم که در اینز مزنیه خوشبختانه در استان ایلام آب آشامیدنی لوله‌کشی در حال حاضر قابل شرب و سالم تشخیص داده شده و مراکز بهداشتی و درمانی این منطقه نیز تاکنون بیماری ناشی از سیلاب را گزارش نکرده‌اند؛ البته متأسفانه مسأله قطع برق در این منطقه وجود دارد که این موضوع نگرانی بابت خرابی داروها و واکسن‌ها را ایجاد می‌کند. البته از آنجایی که زمان قطع برق کم است جای نگرانی زیادی نیست.

خالدی با بیان اینکه در منطقه دهلران یک مورد فوتی داشتیم که راننده تریلی و غیربومی بوده است، گفت: همچنین یک مورد مفقودالأثری و ۹ مصدوم در مهران گزارش شده که خوشبختانه ۹ نفر مصدوم به صورت سرپایی درمان شده‌اند.

گزارشی از وضعیت استان خرم‌آباد

سخنگوی اورژانس کشور با بیان اینکه در خرم‌آباد ۲۴۹۰ نفر تحت تأثیر سیلاب هستند که ۱۰۳ نفر آنها بالای ۶۰ سال و ۵۰ نفر کودک زیر شش سال هستند، گفت: در خرم‌آباد چهار منطقه سپیددشت، درود، پلدختر و بروجرد درگیر سیل بوده‌اند. در سپیددشت بحث آب‌گرفتگی به مسیرهای روستاها آسیب زده و دسترسی به برخی از این روستاها فعلاً ممکن نیست.

خالدی افزود: با توجه به گزارشاتی که از خانه‌های بهداشت به ما رسیده است آب لوله‌کشی در منطقه سپیددشت دچار مشکل شده و آب بسته‌بندی در حال توزیع است. در منطقه دورود نیز وضع به همین شکل است و روستاهایی را داریم که به علت آسیب دیدن مسیرهای مواصلاتی آنها دسترسی به آنها ممکن نیست و توزیع آب و غذا را در آنجا بر عهده داریم.

وی وضعیت منطقه بروجرد را بهتر عنوان کرد و گفت: در این منطقه آب آشامیدنی سالم وجود دارد و اکیپ‌های بهداشتی و درمانی در منطقه حضور دارند. بنابراین جای نگرانی نیست. شرایط منطقه پلدختر نیز از دو روز گذشته بهتر شده است و در حال حاضر وضعیت مناسبی دارد.

آسیب دیدن ۶۸ خانوار و اسکان اضطراری ۳۸۸ نفر در دزفول

خالدی با بیان اینکه متأسفانه جایی که همچنان بحث ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در آن مورد توجه است، شهرستان دزفول است،‌ گفت: در این شهرستان ۵۰۰ هزار نفر تحت تأثیر سیلاب هستند و در این حادثه متأسفانه ۶۸ خانوار آسیب دیدند. همچنین تاکنون ۳۸۸ نفر در این شهرستان اسکان اضطراری یافته‌اند و ما به آنها خدمات ارائه می‌دهیم.

خالدی از شناسایی ۹ خانم باردار پرخطر،‌۱۴ نفر کودک زیر یک سال و ۴۲ نفر کودک زیر پنج سال در دزفول خبر داد و گفت: البته مراقبت‌های ما از این افراد انجام می‌شود و جای نگرانی نیست. در عین حال با توجه به گزارش‌های هواشناسی مبنی بر کاهش روند بارندگی امیدواریم شرایط بهبود یافته و بتوانیم ارائه خدمات بهتری به مردم داشته باشیم.

اعلام آماده‌باش وزارت بهداشت به دانشگاه‌های علوم پزشکی چهار استان کشور

سخنگوی اورژانس کشور همچنین اظهار کرد: وزارت بهداشت از اکنون به دانشگاه‌های علوم پزشکی چند استان کشور از جمله شمال بوشهر، غرب فارس، آذربایجان شرقی و همدان اعلام آماده‌باش کرده است. البته در آذربایجان شرقی وضعیت به شرایط عادی بازگشته اما در همدان، چهار محال و بختیاری و شمال بوشهر با توجه به بارندگی‌هایی که طبق پیش‌بینی‌ها ممکن است امشب در این مناطق داشته باشیم، به روسای اورژانس این مناطق آماده‌باش داده‌ایم.

وی ادامه داد: به طور کلی ارائه خدمات در این مناطق در زمینه بهداشت محیط اعم از آب آشامیدنی و دفن بهداشتی لاشه احشام که عموماً در خرم‌آباد و عشایر دیده می شود و همچنین در زمینه جلوگیری از بیماری‌های واگیر مانند اسهال ادامه دارد.

خالدی همچنین گفت: با توجه به اینکه آب آشامیدنی سالم در برخی روستاها وجود ندارد، امکان شیوع بیماری‌های گوارشی و اسهالی هست و در این زمینه خدمات لازم ارائه می‌شود. در عین حال ارائه خدماتی مانند آمبولانس و بیمارستان‌ها نیز وجود دارد و دستورالعمل ۱۵ ماده‌ای بهداشت و درمان برای تمام استان‌های درگیر ارسال شده است.

وی با بیان اینکه از ۷۲ ساعت گذشته مسأله آب گرفتگی معابر و سلامت آب آشامیدنی رصد می‌شد از سفر رئیس اورژانس کشور به اهواز برای بررسی میدانی شرایط این استان و شهرستان دزفول خبر داد و گفت: اتاق‌های بحران تمام استان‌های درگیر به طور مستقیم با وزارت بهداشت در ارتباط هستند و اگر درخواستی در زمینه تأمین دارو و ارائه خدمات داشته باشند بلافاصله انجام می‌دهیم. البته تا این لحظه از نظر نیروی انسانی دارو، خدمات درمانی و... درخواستی نداشته‌ایم و در خود مناطق همه امکانات وجود داشته است.

مرگ ۴ تن و ادامه امدادرسانی در ۷ استان سیل‌زده

سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر نیز از امداد‌رسانی به ۶۳۰۰ نفر در پی وقوع سیل در ۱۲ استان کشور خبر داد.

سید مصطفی مرتضوی درباره آخرین گزارش‌ها از امدادرسانی به ساکنان مناطق سیل زده اظهارکرد: از روز ۲۴ فروردین ماه تا ساعت ۱۷ امروز امدادگران هلال احمر در ۱۲ استان لرستان، ایلام، کرمانشاه، فارس، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، همدان، اصفهان، خراسان شمالی و خراسان رضوی، کردستان و آذربایجان شرقی عملیات امدادی خود را انجام داده‌اند و طی این مدت به ساکنان ١٤٢شهر،روستا و مناطق عشایرنشین امدادرسانی شد.

وی با بیان اینکه در مجموع طی این مدت به ۶۳۰۰ نفر امداد رسانی شده است، گفت:به ۳۰۰۰ نفر نیز اسکان اضطراری داده شده و ۶۵۰ دستگاه چادر امدادی نیز میان سیل زدگان توزیع شده است.

سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه طی این مدت ۱۱ نفر نجات یافته و به مناطق امن منتقل شده‌اند، گفت: نجات پنج نفر از طریق سه سورتی پرواز انجام شده است، همچنین شش نفر به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.

به گفته وی پنج نفر نیز از سوی امدادگران خدمات سرپایی دریافت کرده‌اند و یک نفر نیز در شهرستان مهران، محدوده رودخانه گدارخوش مفقود شده است که تلاش برای یافتن وی همچنان ادامه دارد.

مرتضوی شمار جان‌باختگان سیل اخیر را چهار تن اعلام کرد کرد و گفت:‌ سه تن در دهلران و یک تن در ایلام جان خود را از دست داده‌اند.

سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه ۳۰ دستگاه خودرو سواری نیز طی این مدت از مسیر سیلاب رها شده است، گفت: از ۳۳۸ واحد مسکونی نیز تخلیه آب انجام شده و امدادرسانی در استان‌های خوزستان، لرستان، کرمانشاه، ایلام، چهارمحال، فارس و اصفهان ادامه دارد.

 

نظر شما