شناسهٔ خبر: 20852 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

در نشست «اتوپیا؛ خیال، تصور آینده» انجام می‌شود؛

بررسی ابعاد شهر پسانفتی در خانه گفتمان شهر و معماری

پوستر نشست «اتوپیا؛ خیال، تصور آینده و ...» گفتگویی پیرامون شهر پسا نفتی امروز یکشنبه ۲۹ فروردین در خانه گفتمان شهر و معماری برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، در نشست «اتوپیا؛ خیال، تصور آینده و ...» گفتگویی پیرامون شهر پسا نفتی سید محسن حبیبی به عنوان با موضوع «دگردیسی و پایایی مفهوم شهر» و نوید پورمحمدرضا با موضوع «جلوه‌های یوتوپیایی و دیستوپیایی معماری در سینما» سخنرانی خواهند کرد.

غزال کرامتی (با موضوع تاریخچه تفکر یوتوپیایی و یوتوپیای تهران)، سارا مهر علیزاده (با موضوع معرفی پروژه‌های یوتوپیایی نمایشگاه شهر پس از نفت) و شیوا آراسته (با موضوع اکوتوپیا) به عنوان اعضای پانل در این نشست حضور دارند.

این نشست به همراه با پرسش و پاسخ با شرکت‌کنندگان و بازدید از نمایشگاه شهر پس از نفت امروز یکشنبه ۲۹ فروردین از ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه تا ۲۰ در خانه گفتمان شهر و معماری برگزار می‌شود.

لازم به ذکر است نمایشگاه «شهر پس از نفت؛ تاریخچه‌ای بر آینده شهر» از هفتم فروردین ۹۵ در خانه وارطان افتتاح شد و بازدید از آن تا ۳۱ فروردین از ساعت ۱۰ تا ۱۷ آزاد است.

اندیشه  و نگرش زیست‌محیطی، برنامه‌ریزی‌های سازگار با طبیعت، بهینه‌سازی سبک ساخت‌وساز و تعریف استانداردهای جدیدی برای جامعه‌ در شرایط تغییر آب‌وهوا و اتمام قابل پیش‌بینی سوخت‌های فسیلی از اهداف نمایشگاه «شهر پس از نفت؛ تاریخچه‌ای بر آینده شهر» اعلام شده است.

پروژه‌های نمایشگاه «شهر پس از نفت» به‌گونه‌ای انتخاب‌شده که روی عواملی همچون انرژی و حمل‌ونقل به‌عنوان چالش‌های اصلی شهرهای آینده تمرکز دارد.

دکتر عباس آخوندی شنبه هفتم فروردین در بازدید از خانه گفتمان شهر و معماری (خانه وراطان)، نمایشگاه «شهر پس از نفت؛ تاریخچه‌ای بر آینده شهر» را افتتاح کرد. در این مراسم حامد مظاهریان معاون امور مسکن و ساختمان، محمدسعید ایزدی مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران و رابنز بوتس رایزن فرهنگی سفارت آلمان ونیز حضور داشتند.

در پایان این بازدید دکتر عباس آخوندی و رایزن فرهنگی سفارت آلمان درباره معماری و شهرسازی و نحوه همکاری‌های دو کشور در این حوزه با هم صحبت و تبادل نظر کردند./

نظر شما