شناسهٔ خبر: 20934 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی خوزستان خبر داد

خسارت سنگین سیل و بارندگی‌های اخیر به جاده‌های خوزستان/ تردد روان در کلیه محورهای اصلی و فرعی استان

سیلاب مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی خوزستان با بیان اینکه سیلاب و بارندگی‌های اخیر خسارات سنگینی به جاده‌های اصلی، فرعی و روستایی استان وارد کرده است، گفت: تمام مسیرهای اصلی و فرعی بازگشایی شدند و اکنون قابل تردد و عبور هستند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان، محسن یوسفی، گفت: در روزهای اخیر به جاده‌ها و محورهای ارتباطی شهرستان‌هایی که در مسیر سیلاب و طغیان دز و کارون قرار داشتند، خسارت وارد شده است.

 وی با بیان اینکه در حال برآورد خسارت ناشی از سیلاب و بارش‌های اخیر به جاده‌های استان هستیم، افزود: جاده‌های روستایی در برخی از شهرها مانند شوش و شوشتر دچار آبگرفتگی هستند و همکاران ما اکنون در این مناطق مشغول فعالیت هستند و ان شاالله طی چند روز آینده این مشکلات نیز حل می‌شود.

 یوسفی از بازگشایی جاده روستایی غرب رودخانه جراحی در رامشیر در امروز خبر داد و خاطرنشان کرد: تقریبا در اکثر شهرستان‌های استان خسارت سنگینی به مسیرها و جاده‌های ارتباطی وارد شد و حتی در مناطقی که در مسیر طغیان رودخانه‌ها و حرکت سیلاب نبود، به علت بارش‌های اخیر آسیب زیادی وارد شد.

 وی عنوان کرد: در روال معمول برآورد ناشی از خسارات را به استانداری اعلام می‌کنیم و استانداری نیز جهت تأمین اعتبار لازم این برآورد را به مرکز اعلام می‌کند اما اکنون با بسیج کلیه نیروها و امکاناتی که در اختیار داشتیم سعی کردیم تا مشکلات اولیه را مرتفع کنیم و جاده‌ها و مسیرهای ارتباطی قابل تردد شوند.

مدیر راهداری اداره‌کل راه و شهرسازی خوزستان گفت: ان شاءالله پس از تأمین اعتبار نسبت به اصلاح و بهسازی و تعمیرات مسیرهای آسیب دیده اقدام خواهد شد.

نظر شما