شناسهٔ خبر: 21256 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

محمدجعفر علیزاده معاون وزیر راه و شهرسازی:

۱۰۰ بیمارستان در كشور در دست ساخت است/ ساخت بیمارستان‌ مطابق استانداردهای سازمان جهانی بهداشت

بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات دولتی و عمومی گفت: ساخت ۱۰۰ بیمارستان در كشور با حساسیت كامل در حال اتمام است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان کردستان، محمدجعفر علیزاده یكشنبه شب در جریان بازدید از روند ساخت بیمارستان ۲۳۵ تختخوابی سقز با بیان اینكه سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات دولتی و عمومی باید به كمیسیون‌های عمران مجلس و بهداشت و درمان پاسخگو باشد، افزود: در ساخت بیمارستان‌ها كیفیت فدای سرعت نمی‌شود.

وی با بیان اینكه بخش‌هایی از بیمارستان‌ها باید مطابق استانداردهای سازمان جهانی بهداشت ساخته شود، ادامه داد: در ساخت بخش‌های زایمان و اورژانس دقت زیادی خواهد شد و امكانات آن به روز خواهد بود. 

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینكه اورژانس یك ساختمان فرهنگی، اجتماعی و درمانی است كه در بطن زندگی مردم نقش ایفا می‌كند تصریح كرد: ارائه خدمات مناسب در این بخش باعث حذف بستری‌های غیرضروری و شاد شدن دل خانواده بیماران خواهد شد. 

علیزاده استدلال كرد به دلیل كمبود اعتبارات عمرانی و دقت برای ساخت بیمارستان‌ها مطابق با استانداردهای روز جهان، روند ساخت بیمارستان‌ها به كندی پیش رفته است ولی اتمام این بیمارستان‌ها به جد در دستور كار دولت تدبیر و امید قرار دارد. 

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات دولتی و عمومی كشور در ادامه گفت: در لایحه بودجه سال ۹۵ مبلغ ۹۵ میلیارد ریال برای بیمارستان در دست ساخت سقز پیش‌بینی شده است. 

علیزاده افزود: از سایر منابع نیز اعتبار لازم برای اتمام این بیمارستان جذب خواهد شد و اعتبار نهایی برای امسال در خرداد ماه امسال اعلام می‌شود.

وی اضافه كرد: از آغاز به كار شروع این طرح تا پایان سال ۹۳ مبلغ ۱۶۰ میلیارد ریال برای ساخت بیمارستان هزینه شده و در سال ۹۴ مبلغ ۱۶۵ میلیارد ریال برای آن پیش‌بینی شد ولی متاسفانه به دلیل مشكلات مالی فقط ۲۵ میلیارد ریال آن تخصیص یافت. 

وی تصریح كرد: فرصت قانونی برای اتمام این بیمارستان كه ۶۰ درصد پیشرفت فیزیكی دارد پایان سال ۹۶ است و در صورت تخصیص به موقع اعتبارات زودتر از این زمان نیز این طرح به اتمام می رسد

علیزاده عنوان كرد: تعداد ۱۹ تخت به بخش دیالیز این بیمارستان اضافه شده است و بر اساس دیدگاه جدید سازمان جهانی بهداشت ۲۰ تخت به اورژانس با خدمت ویژه نیز افزوده شده و پنج اتاق بخش زایمان این بیمارستان هم با تجهیزات به روز دنیا خواهد بود. 

وی اظهار كرد: این بیمارستان به عنوان یك بیمارستان عمومی به یكی از بیمارستان‌های مجهز و نمونه غرب كشور تبدیل خواهد شد و به دلیل موقعیت خاص در كردستان، قابلیت خدمات‌رسانی به شهرهای اطراف را نیز خواهد داشت. 

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات دولتی و عمومی كشور با عنوان اینكه تعداد بیمارستان‌های نیمه تمام در كشور ۱۰۰ بیمارستان است افزود: اتمام این بیمارستان‌ها به جد در دستور كار دولت تدبیر و امید قرار دارد.

محسن بیگلری، نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی هم از مسئولان وزارت راه و شهرسازی به ویژه علیزاده برای بازدیدهای مكرر و پیگیری جذب اعتبار تشكر و بر تخصیص بودجه لازم برای اتمام این طرح عمرانی تاكید كرد. 

فرماندار ویژه شهرستان سقز هم با تشكر از پیگیری‌های وزارت راه، نماینده مردم در مجلس و مسئولان استانی عنوان كرد: اتمام این بیمارستان از دغدغه‌های مسئولان استانی و از مطالبات روزانه مردم است.

علی اكبر ورمقانی با بیان اینكه از سال گذشته تاكنون چهار بار معاون وزیر راه و شهرسازی از روند ساخت این بیمارستان بازدید كرده است این امر را نشانه عزم جدی دولت برای اتمام طرح‌های عمرانی نیمه تمام برشمرد.

صابر زارعی معاون فنی و عمرانی فرماندار ویژه شهرستان سقز هم در جریان این بازدید با عنوان اینكه عملیات اجرایی این بیمارستان در سال ۸۸ آغاز شد اعلام كرد: این بیمارستان دارای شش بخش تخصصی كودكان، زنان، جراحی، سی سی یو (ccu)، آی سی یو (icu) و داخلی خواهد بود.

این بیمارستان در زمینی به مساحت ۳۱ هزار متر مربع در دست احداث است كه تا ۴۵ هزار متر قابل افزایش است.

این بیمارستان دارای شش بخش تخصصی كودكان، زنان، جراحی، سی سی یو (ccu)، آی سی یو (icu) و داخلی خواهد بود كه برای ساخت آن كه ۶۰ درصد پیشرفت فیزیكی دارد ۱۶۰ میلیارد ریال هزینه شده و در بودجه سال ۹۵ مبلغ ۹۵ میلیارد ریال پیش‌بینی شده است.

نظر شما