شناسهٔ خبر: 21313 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

سامانی مطرح کرد:

افت نرخ بليت پروازهای چارتری به سبب كاهش تقاضای سفر/كسب موافقت اصولی از سوی دو شركت هوایی تازه

فرودگاه کرمان دبیر انجمن شركت های هواپیمایی گفت: با وجود آزادسازی نرخ بلیت هواپیماها، به دلیل كاهش تقاضا برای انجام سفرهای هوایی در اردیبهشت و خردادماه، قیمت بلیت برخی پروازهای چارتری كاهش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی٬ مقصود اسدی سامانی گفت: پس از تعطیلات نوروزی، مسافرت ها در اردیبهشت و خردادماه هر سال كمتر می شود و این مساله بر كاهش تقاضای سفر با هواپیما نیز تاثیرگذار است.

وی یادآوری كرد هرچه عرضه در بازار زیاد شود تقاضا كاهش پیدا می كند.

اسدی سامانی ادامه داد: با توجه به كاهش تقاضا در بازار، شركت های چارتركننده كه هزینه خرید بلیت را به شركت های هوایی پرداخت كرده اند به منظور كسب درآمد بیشتر به فروش بلیت ها با قیمت كمتر وادار شده اند.

اسدی سامانی درباره شمار شركت های هوایی كشور به ایرنا گفت: هم اكنون ۱۴ شركت هوایی در كشور داریم. دو شركت نیز موفق شده اند از سازمان هواپیمایی كشوری موافقت اصولی را دریافت كنند.

وی اضافه كرد: پس از اینكه شركت ها موافقت اصولی را دریافت كردند ۶ ماه فرصت دارند با تامین ناوگان مورد نیاز پروازهای هوایی خود را آغاز كنند، در غیر این صورت می توانند ۶ ماه دیگر آن را تمدید كنند.

دبیر انجمن شركت های هواپیمایی گفت: این دو شركت هم اكنون در حال تامین ناوگان و ایجاد ساختارهای سازمانی هستند تا بتوانند تا در موعد مقرر قانونی پروازهای خود را عملیاتی كنند.

اسدی سامانی درباره تامین ناوگان بیشتر از سوی ایرلاین های ایرانی گفت: بسیاری از شركت های هوایی برای نوسازی ناوگان هوایی خود در حال مذاكره با شركت های اجاره دهنده هواپیما هستند تا بتوانند ناوگان مورد نیاز خود را به صورت اجاره یا اجاره به شرط تملیك تامین كنند.

لازم به ذکر است شركت های هوایی ایران هم اكنون بیش از ۲۶۰ هواپیما در اختیار دارند كه نزدیك ۱۰۰ فروند آن زمینگیر است و بقیه در مسیرهای داخلی و بین المللی پرواز می كند.

از نهم آذرماه پارسال در بیش از ۱۷۰ مسیر داخلی طرح آزادسازی قیمت بلیت پروازهای داخلی اجرا شد./

نظر شما