شناسهٔ خبر: 21607 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل شهر جدید پردیس توضیح داد:

جزئیات دلایل تعویق در افتتاح ۴۵۰۰ واحد مسکن مهر شهر پردیس/ عدم اطمینان شرکت آب و فاضلاب استان تهران از سلامت آب‌شرب فاز ۱۱ پردیس

حسین رجب صلاحی مدیرعامل شهر جدید پردیس دلایل به تعویق افتادن دو هفته‌ای مراسم افتتاح ۴۵۰۰ واحد مسکن مهر در محله ایران‌شهر شهر جدید پردیس را که قرار بود امروز انجام شود تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حسین رجب صلاحی مدیرعامل شهر جدید پردیس درباره دلایل لغو برنامه افتتاح بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مهر شهر جدید پردیس توضیح داد: همه برنامه‌ریزی‌ها و اقدام‌ها برای افتتاح این تعداد واحد مسکن مهر در فاز ۱۱ پردیس انجام شده بود و قرار بود امروز صبح (سه‌شنبه ۱۴ اردیبهشت) این واحدها با حضور نریمان معاون وزیر راه و شهرسازی افتتاح شود اما ارسال‌ نامه‌ای از سوی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران سبب شد این برنامه به تعویق بیفتد.

وی افزود: شب گذشته (۱۳ اردیبهشت) مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران در نامه‌ای اعلام کرد واحدهای مسکن مهر فاز ۱۱ باید بعد از تحویل گرفتن سیستم آبرسانی این فاز شهر جدید پردیس افتتاح شود و همین امر باعث شد تا واگذاری این واحدها تا دو هفته دیگر به تأخیر بیفتد.

رجب‌صلاحی با بیان این‌که کنتور آب، کنتور برق و کنتور گاز این واحدها در محله ایران‌شهر پردیس نصب شده است ادامه داد: می‌توانستیم با افتتاح نمادین این واحدها به صورت موقت و به مرور افتتاح واحدها را آغاز کنیم چرا که کنتور آب، کنتور برق و هم کنتور گاز برای این واحدها نصب شده است.

وی ادامه داد: شرکت آب و فاضلاب استان تهران تاکید کرده چون پیش از این در شهر جدید پردیس وقوع حادثه‌ای منجر به مسمومیت برخی از شهروندان شهر شده بود بهتر است ابتدا سیستم آب رسانی تحویل شرکت آب و فاضلاب شود تا مراحل مقدماتی و لازم برای حصول اطمینان از آلوده نبودن آب شرب این واحدها انجام و سپس افتتاح واحدها آغاز شود.

مدیرعامل شهر جدید پردیس ادامه داد: به شرکت آب و فاضلاب استان تهران اعلام کرده بودیم که این واحدها از زمان افتتاح تا تحویل و سکونت مالکان آن‌ها حداقل چند هفته زمان می‌برد، اما به هر حال فعلا افتتاح این واحدها به مدت دو هفته به تأخیر افتاده است.

لازم به ذکر است ۳ واحد آموزشی، ۴ واحد تجاری، مسجد جامع و کلانتری در محله ایران‌شهر پردیس واقع در فاز ۱۱ این شهر تکمیل و آماده افتتاح شده که خبرنگاران از این واحدها و همچنین محوطه‌سازی محله ایران‌شهر بازدید کردند./

نظر شما