شناسهٔ خبر: 21759 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

۲۲ اردیبهشت‌ برگزار می‌شود

هفتمين نشست از سلسله نشست‌های یک‌صد معمار، یک‌صد انتخاب

پوستر نشست هفتم از سلسله نشست‌های «یک‌صد معمار، یک‌صد انتخاب» با حضور محمود دولت‌آبادی، اردشیر سیروس، داراب دیبا، حبیب‌الله شیبانی، فرشاد فرهی و مهرداد زواره محمدی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، نشست هفتم از سلسله نشستهای «یک‌صد معمار، یک‌صد انتخاب» ۲۲ اردیبهشت‌ماه از ساعت ۱۶ تا ۱۸:۳۰ در «موزه هنرهای آیینی امام‌ علی (ع)» برگزار می‌شود.

انجمن مفاخر معماری ایران برای اجرای پروژه «یک‌صد معمار، یک‌صد انتخاب» قصد دارد ۱۰۰ اثر را از میان آثار ساخته‌شده در ۶۰ سال اخیر توسط ۱۰۰ معمار شناخته‌شده ایرانی معرفی کند.

این پروژه با برگزاری نشست‌هایی اجرا می‌شود و در هر نشست، معماران نام‌آشنای ایرانی بنای انتخابی خود را با بیان دلایل و استناد به مبانی نظری معرفی می‌کنند و در نهایت، ۱۰۰ بنای منتخب معماران، در کتابی مستند و علمی منتشر می‌شود تا در فضای علمی و دانشگاهی مورد استفاده قرار گیرد.

همچنین این رویداد قصد دارد در سال ۹۵ با دعوت از چهر‌ه‌های ادبی و فرهنگی در نشست‌ها به بررسی معماری از زاویه و نگاه آن‌ها بپردازد.

در هفتمین نشست از سلسله‌ نشست‌های این پروژه، محمود دولت‌آبادی، علی اعطا، اردشیر سیروس، داراب دیبا، حبیب‌الله شیبانی، فرشاد فرهی، مهرداد زواره محمدی، محسن میردامادی، محمد میرحیدر، سیروس مهراندیش و نشید نبیان به معرفی آثار انتخابی خود می‌پردازند.

برچسب‌ها:

نظر شما