شناسهٔ خبر: 21901 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان:

بیش از دو هزار واحد مسکن مهر بدون متقاضی در لرستان وجود دارد

مسکن مهر لرستان شهرام ملکی عصر شنبه در جلسه شورای مسکن لرستان با اشاره به اینکه بناست در سال ۹۵ عملیات اجرایی ۱۰ هزار و ۷۱۳ واحد مسکن مهر در لرستان انجام شود، گفت: دوهزار و ۳۵۰ واحد بدون متقاضی در استان وجود دارد که هزار و ۸۱۳ مورد از آن‌ها مشکل‌دار هستند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره راه و شهرسازی استان لرستان، شهرام ملکی به فراخوان دو مرحله‌ای برای فروش واحدهای بدون متقاضی مسکن مهر در لرستان اشاره کرد و بیان داشت: در این راستا از دو هفته پیش با سایر دستگاه‌های اجرایی و دانشگاه‌های استان مکاتباتی انجام داده ایم که نیاز خود را در این خصوص به ما اعلام کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان به دیدار هفته گذشته استاندار لرستان با قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر اشاره کرد و گفت: در این دیدار چند موضوع مرتبط با جلسات شورای مسکن استان از جمله تقاضای مدیران دستگاه‌های خدمات‌رسان برای تامین مطالبات آن‌ها از پیمانکاران مسکن مهر پیگیری شد.

ملکی افزود: در این جلسه استاندار لرستان قول شش میلیارد تومانی را برای فروش اراضی از قائم مقام وزیر راه وشهرسازی گرفت تا از این طریق مطالبات شرکت‌های خدمات‌رسان پرداخت شود.

وی با اشاره به اینکه در جلسه با قائم مقام وزیر راه و شهرسازی موضوع یک سوم سهم وزارت راه و شهرسازی برای تامین خدمات روبنایی طرح مسکن مهر از جمله ساخت مدرسه، کلانتری و ... را نیز پیگیری کردیم، اضافه کرد: همچنین در این جلسه موضوع حذف شرایط مسکن مهر برای فروش واحدهای فاقد متقاضی در لرستان مطرح شد و طی یک هفته مجوز حذف این شرایط به استان داده می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت: در بحث ساخت خدمات روبنایی در مسکن مهر ما به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان پیشنهاد دادیم ۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد ۱۸ پروژه مدرسه‌سازی تخصیص دهد که این سازمان خواستار تعدیل این میزان اعتبار شد.

ملکی در خصوص ساخت پایگاه‌های سلامت در محل پروژه‌های مسکن مهر اشاره کرد و بیان داشت: منتظر هستیم تفاهم‌نامه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء با دانشگاه علوم پزشکی برای ساخت این پایگاه‌ها منعقد شود تا موضوع ساخت پایگاه‌های سلامت در مسکن مهر را پیگیری کنیم.

وی بر لزوم رفع مشکلات واحدهای مشکل‌دار بدون متقاضی مسکن مهر در لرستان تاکید کرد و گفت: سه شرکت پیمانکاری کار ساخت ۲۰۲ واحد مسکن مهر را روی زمین گذاشته‌اند، که از این تعداد ۹۰ واحد به‌طور میانگین ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان با بیان اینکه برای تعیین تکلیف این ۹۰ واحد مشکل‌دار باید سازنده جدید تعیین شود، افزود: پیمانکاران قدیمی مبلغ مازادی تحت عنوان پیش پرداخت از بانک دریافت کرده‌اند که بانک عامل باید نسبت به ضبط ضمانت‌نامه آن‌ها اقدام کند.

ملکی ادامه داد: ۱۱۲ واحد مشکل‌دار دیگر نیز به طور میانگین حدود ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند که برای ادامه کار آن‌ها باید یا کار به پیمانکاران جدید واگذار شود که تاکنون کسی استقبال نکرده و یا مجری ذی‌صلاح به صورت امانی کار را تکمیل کند.

نظر شما