شناسهٔ خبر: 22203 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

در نشست مطبوعاتی وزیر راه و شهرسازی با وزیر حمل و نقل و ارتباطات قبرس مطرح شد:

راه‌اندازی پرواز مستقیم قبرس - ایران/ قبرس پل ارتباطی ایران با اروپا/ تلاش قبرس برای توسعه همکاری‌های حمل و نقلی در حوزه دریانوردی و هوایی

وزیر راه و وزیر قبرسی ماریوس دمتریادس وزیر حمل‌ونقل٬ ارتباطات و کار جمهوری قبرس با حضور در ساختمان وزارت راه و شهرسازی با عباس آخوندی دیدار و با یکدیگر مذاکره کردند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، ماریوس دمتریادس دیروز یکشنبه ۲۶ اردیبهشت بعد از پایان جلسه مشترک خود با وزیر راه و شهرسازی ایران در نشست مطبوعاتی در جمع خبرنگاران شرکت کرد و با بیان اینکه هدف کشور او توسعه همکاری‌های حمل و نقل بین دو کشور به ویژه در حوزه بنادر و دریانوردی و حوزه هوایی است، گفت: علاوه بر این گسترش همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های مختلف بنیان‌های مستحکمی دارد برای اینکه بتوانیم این همکاری‌ها را در آینده نزدیک پیش از بیش توسعه دهیم.

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی ایران نیز ضمن ابراز خوشوقتی از دیدار وزیر حمل و نقل، ارتباطات و کار جمهوری قبرس گفت: قبرس یک جزیره بسیار مهم در مدیترانه است و نقش بسیار مهمی در مدیترانه دارد.

وی سابقه قبرس در بحث حمل و نقل دریایی اعم از بار و مسافر را بسیار ارزشمند خواند و افزود: قبرس به عنوان یک جزیره عضو اتحادیه اروپا می‌تواند به عنوان سکویی برای توسعه ارتباطات حمل و نقلی با اروپا عمل کند.

آخوندی با بیان اینکه در بخش حمل و نقل دریایی امکان هماهنگی با قبرس برای حمل و نقل مواد نفتی وجود دارد، گفت: قاعدتا قبرس می‌تواند در حوزه‌های حمل و نقل نفت، گاز مایع و گاز طبیعی نقش مهمی داشته باشد.

این عضو کابینه دولت تدبیر و امید با اشاره به این که موقعیت و جایگاه قبرس در حوزه حمل و نقل دریایی به ویژه بخش مسافر دریایی مورد توجه ایران است گفت: در این زمینه مذاکراتی صورت گرفت و قرار شد پیشنهادهای سازنده‌ای از طرف قبرس دریافت کنیم.

وزیر راه و شهرسازی از پیشنهاد همتای قبرسی مبنی بر راه‌اندازی پرواز مستقیم با ایران خبرداد و گفت: البته قبلا در این زمینه یادداشت تفاهمی بین دو کشور امضا شد که باید به زودی آن را فعال کنیم.

آخوندی در پایان گفت: امیدوارم در این سفر وزیر حمل و نقل، ارتباطات و کار قبرس به ایران، به یک برنامه عملیاتی دست یابیم. /

نظر شما