شناسهٔ خبر: 22229 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

بهره‌برداری از سه طرح راهسازی در سیستان و بلوچستان/ با هزینه ۴۷ میلیارد ریالی محقق شد

مسعود مالکی سه طرح راهسازی با اعتباری افزون بر ۴۷ میلیارد ریال در شهرستان خاش سیستان و بلوچستان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان، این طرح با حضور معاون محترم امور عمرانی استانداری،مسعود مالکی مدیرکل راه و شهرسازی استان، فرماندار محترم شهرستان خاش و مسئولین و معتمدین شهرستان خاش افتتاح شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان گفت: این سه طرح شامل تقاطع غیرهمسطح، کنارگذر در محله قلندرزهی‌ها و جاده روستایی اسماعیل آباد ـ  عباس آباد خاش است.

مسعود مالکی گفت: برای اجرای این طرح‌ها افزون بر ۴۷ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی افزود: تقاطع غیرهمسطح دارای ۵۰۰ متر پل روگذر، ۳۵۰ متر زیرگذر با ۱۱ متر عرض بوده که برای اجرای آن ۳۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی ادامه داد: برای ساخت کنار گذر شمالی تقاطع غیرهمسطح محله قلندرزهی‌ها نیز که به طول سه و نیم کیلومتر و عرض هفت متر است ۱۲ میلیارد ریال و برای ساخت جاده روستایی عباس آباد به اسماعیل آباد به طول پنج کیلومتر پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار صرف شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان ادامه داد: طرح تقاطع غیرهمسطح خاش از شاخص‌ترین طرح‌‌های منطقه خاش است که نقش مهمی در کریدور جنوب شرق به شمال در جهت ترانزیت و حمل و نقل کالا را در برمی‌گیرد و همچنین در کنترل ترافیک و کاهش تلفات ناشی از سوانح جاده‌ای داشت و ارتباط این شهرستان به شهرهای چابهار، زاهدان، ایرانشهر،سراوان، مهرستان و سیب سوران را تسریع می‌نماید.

مالکی گفت: با اجرای این طرح بخش بزرگی از مشکلات و حوادث رانندگی در شهرستان خاش مرتفع می‌شود.

در پایان از تلاش‌ها و پیگیری‌های دکتر کرد معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، مالکی مدیرکل راه و شهرسازی استان و همت کارکنان شرکت راهسازی پاریز برای اجرایی شدن طرح تقاطع غیرهمسطح در این شهرستان توسط مردم فهیم و قدرشناس خاش از خادمین دولت به مردم تقدیر و تشکر شد.

خاش در ۱۸۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان واقع شده است.

نظر شما