شناسهٔ خبر: 22232 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان:

رشد ۷ درصدی ساخت مسکن مهر در سال گذشته نسبت به سال ماقبل آن/ محور رضوانشهر - تالش امسال زیر بار ترافیک می‌رود

شعبانعلی خاوری مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان با شارابه به اینکه محور رضوانشهر - تالش امسال زیر بار ترافیک می‌رود گفت: سال گذشته در ساخت مسکن مهر نسبت به سال ماقبل آن هفت درصد رشد داشتیم

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی راه و شهرسازی گیلان، علی خاوری مدیرکل راه و شهرسازی گیلان در جریان بازدید از محورهای مواصلاتی این شهرستان با اشاره به اجرای پروژه‌های راهسازی در گیلان گفت: پروژه خطبه‌سرا در بزرگراه تالش به آستارا در حال اجراست اما این محور به دلیل اینکه کنارگذر ندارد از داخل بافت شهری عبور می‌کند و به طور موقت یک کنارگذر با آب‌نما ایجاد کردیم.

وی به مسیر پره‌سر در محور رضوانشهر به طرف تالش اشاره کرد و افزود: امسال باقی‌مانده محور مواصلاتی «رضوانشهر ـ تالش» زیر بار ترافیک می‌رود.

خاوری با بیان اینکه کنارگذر تالش باقی مانده و اقدامی برای آن انجام نشده است، تصریح کرد و گفت: دیدگاه‌ها در ایجاد کنارگذر متفاوت است و رویکرد ما تردد خودروها از شهرهای میانی و کوچک به دلیل لحاظ کردن شرایط اقتصادی این مناطق است.

خاوری در ادامه از بهسازی و روکش آسفالت ۵۲۸ کیلومتر راه‌های روستایی گیلان در سال ۹۴ خبر داد و بیان کرد: سال گذشته ۲۵۳ کیلومتر راه‌های شریانی، اصلی و فرعی استان روکش آسفالت شده است.

وی به احداث پل‌های ارتباطی به ویژه راه‌های روستایی در گیلان اشاره کرد و گفت: احداث پل عابر و ساختمان‌های دولتی از جمله پروژه‌های اجرایی اداره کل راه و شهرسازی گیلان است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان با اشاره به اینکه مجری احداث ساختمان‌های دولتی در استان هستیم، افزود: سال گذشته هفت دستگاه ساختمان دولتی در گیلان احداث کردیم و تحویل دستگاه‌های مربوطه شده است.

خاوری به ساخت ۹ هزار و ۵۱۱ واحد مسکن مهر در سه قالب تعاونی، سه‌جانبه و خودمالکی در سال ۹۴ در گیلان اشاره کرد و یادآور شد: سال گذشته در ساخت مسکن مهر نسبت به سال ماقبل آن هفت درصد رشد داشتیم.

وی با بیان اینکه ۳۰۰ میلیارد تومان از تسهیلات بانکی برای ساخت مسکن مهر در گیلان هزینه شده است، اظهار کرد: ۲۶۰ میلیارد تومان آورده مردم بوده و در مجموع ۵۶۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان به وجود ۸ هزار و ۹۰۰ کیلومتر راه روستایی در استان اشاره کرد و افزود: در مجموع ۱۱ هزار کیلومتر راه در گیلان وجود دارد.

خاوری با اشاره به مساحت ۱۴ هزار و ۷۰۰ کیلومتر مربعی مساحت گیلان، بیان کرد: در هر کیلومتر مربع ۷۴۰ متر راه در استان داریم و این میزان پنج برابر متوسط کشوری است.

نظر شما