شناسهٔ خبر: 22459 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس:

صدور ویزا در فرودگاه شیراز نیم ساعته شد

فرودگاه شیراز مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس از پیوستن فرودگاه بین‌المللی شیراز به طرح یکپارچه‌سازی فرودگاه‌های کشور در صدور ویزا خبر داد و گفت: با اجرای این طرح صدور ویزا در کمتر از ۳۰ دقیقه در فرودگاه‌‌های کشور انجام می‌شود.

به‌گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط‌ عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران رضا بدیعی‌فرد با اعلام این خبر گفت: اجرای طرح یکپارچه‌سازی فرودگاه‌ها در صدور ویزا در راستای اجرای قوانین ایکائو و به‌منظور الکترونیکی کردن تمام اسناد مسافران و همچنین فراهم آوردن بانک اطلاعاتی از ورود و خروج تمامی اتباع کشورها صورت می‌گیرد.

بدیعی‌فرد با بیان اینکه پیوستن به طرح یکپارچه‌سازی فرودگاه‌ها در صدور ویزا کاهش ایستایی مسافران در فرودگاه‌ها را به‌دنبال دارد٬ اظهار داشت: پیش از این صدور ویزا حدود هشت ساعت طول می‌کشید که با پیوستن به طرح مذکور به نیم ساعت کاهش یافته است.

وی گفت: فرودگاه بین‌المللی شیراز یکی از پتانسیل‌های قوی گردشگری در شیراز محسوب می‌‌شود که باید در حوزه زیرساختی تقویت شود تا شاهد رونق گردشگری در سطح استان باشیم.

بدیعی‌فرد اظهار داشت: پیوستن به طرح یکپارچه سازی فرودگاه‌ها در صدور ویزا نیازمند ارتقای زیرساختی بود که به‌طور مثال در امور شعبه ارزی در فرودگاه شیراز راه‌اندازی شد.

به گفته وی، با صدور ویزای الکترونیک فرودگاهی، بی‌شک از زمان ایستایی مسافران و گردشگران کاسته خواهد شد و ارایه خدمات به مسافران مناسب‌تر صورت می‌گیرد.

در این راستا رئیس اداره گذرنامه و روادید وزارت امور خارجه نیز گفت: صدور ویزای الکترونیک در فرودگاه‌ها، افزایش ضریب امنیت و تسریع در امور مسافران و گردشگران را در پی دارد.

نظر شما